علت مردود اعلام کردن ۳۰ دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد و دکتری  توسط سازمان سنجش چیست؟

0
613
دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد
علت مردود اعلام کردن ۳۰ دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد و دکتری  توسط سازمان سنجش چیست؟

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۶/۱۲-علت مردود اعلام کردن ۳۰ دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد و دکتری  توسط سازمان سنجش چیست؟

۳۰نفرازدانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری درمصاحبه مردود اعلام شده اند
آیا نهادهای امنیتی در سازمان سنجش شعبه زده‌اند ؟!

درطی یکماه گذشته بیشتر از ۳۰ نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به سازمان سنجش احضار شده و تعدادی از دانشجویان متقاضی دکتری با وجود کسب رتبه برتر و پذیرفته‌شدن در مرحله مصاحبه، مردود اعلام شده‌اند.
از طرف سازمان سنجش به این دانشجویان ابلاغ شده که این احضار برای تشخیص «صلاحیت» ورود به دانشگاه به درخواست وزارت اطلاعات است.
طبق پی گیری شورای صنفی دانشجویان؛ از نیمه مرداماه تاکنون تعدادی از دانشجویان رتبه‌های برتر آزمون ورودی سال -۹۷-۹۸ مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری برای آنچه از سوی سازمان سنجش به عنوان «تشخیص صلاحیت» مطرح شده، طی تماس تلفنی احضار شده‌اند. سازمان سنجش کشور، تعدادی از این دانشجویان را برای گزینش به ساختمان حراست وزارت علوم احضار کرده و جلسه گزینش قریب به اکثریت آنها در ساختمان دانشگاه پیام نور تهران جنوب واقع در خیابان نجات‌اللهی برگزار شده است.
اما نکته قابل توجه این است که:
به گفته این دانشجویان، هیچ نامه رسمی از سوی سازمان سنجش برای آنها فرستاده نشده بوده و تمامی احضارها تلفنی صورت گرفته است. محور اصلی پرسش‌های مسئولان سازمان سنجش در جلسه‌های گزینش اخیر، فعالیت‌های صنفی و دانشجویی آنها بوده است و از تعدادی از آنها تعهد گرفته شده در صورت قبولی در دانشگاه، در هیچ فعالیت دانشجویی-سیاسی شرکت نکنند.
واقعیت این است که این میزان ترس و هراس از دانشجویان بسیار واضح و روشن است زیرا دانشجویان در پی احکام سنگین ظالمانه ای که برای دوستان و همکلاسانشان صادره شده اعلام کرده اند که با بازگشایی دانشگاهها در سال تحصیلی جدید هرگز سکوت نخواهند کرد و خواهان لغو این احکام هستند.
از اینکه سازمان سنجش اعلام کرده که این دانشجویان نباید رد فعالیتهای دانشجویی -سیاسی شرکت کنند بسیار قابل تامل است.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید