علت محرومیت از تحصیل ۵ دانشجوی علوم‌ پزشکی دانشگاه بهشتی

0
564
محرومیت از تحصیل
علت محرومیت از تحصیل ۵ دانشجوی علوم‌ پزشکی دانشگاه بهشتی

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۲/۱۲-علت محرومیت از تحصیل ۵ دانشجوی علوم‌ پزشکی دانشگاه  بهشتی

علت محرومیت از تحصیل ۵ دانشجوی علوم‌ پزشکی دانشگاه  بهشتی
یک فعال صنفی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه  بهشتی با اشاره به محرومیت از تحصیل دبیر شورای صنفی و ۴ دانشجوی دیگر این دانشگاه گفت که برای دبیر شورای صنفی به دلیل برپایی تجمع غیرقانونی و اخلال در نظم دانشگاه و امور آموزشی دو سال و برای ۴ نفر از دانشجویان به دلیل جلوگیری از برپایی امتحان، یک سال محرومیت از تحصیل در نظر گرفته شده است.
]چرا پنج تن ا زدانشجویان علوم پزشکی دانشگاه ملی (بهشتی ) ازتحصیل محروم شدند
یکی از فعالین صنفی دانشگاه علوم پزشکی به نام مسعود هاشمی گفت : « جزئیات زیادی به شکل کامل و به‌طوری‌که ما نیز از آن مطلع باشیم، از سوی دانشگاه منتشر نشده است و تنها موردی که می‌دانیم این است که حکم اولیه برای دبیر شورای صنفی دانشگاه دو سال محرومیت از تحصیل بوده و دلیلی که ذکر شده برپایی تجمع غیر قانونی در دانشگاه است که موجب اخلال در نظم دانشگاه و امور آموزشی شده است.»
و برای برای چهار نفر دیگر حکم مبنی بر یک سال محرومیت از تحصیل داده شده است و دلیلی که برای این حکم عنوان شده، جلوگیری از برگزاری امتحان بوده است که به نظر می‌رسد صدور این احکام بیشتر ترساندن چشم بچه‌ها برای دنبال نکردن فعالیت‌های صنفی باشد.
وی ادامه می دهد :‌دانشجویان پرستاری اعتراضات صنفی داشتند که به دلیل سیاست‌های وزارت بهداشت اتفاق افتاد و در پی آن تجمعاتی را برگزار کردند و به دلیل همین برخی دانشجویان که در تجمع حضور داشتند، در امتحانات شرکت نکردند و امتحانات لغو شد و در حال حاضر این حکم را به این دلیل دانشگاه صادر کرده است.
هاشمی گفت : با آغاز به کار مجدد شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی  بهشتی، مشکلات عدیده و محدودیت‌هایی برای فعالیت این شورا ایجاد شد، گفت: “یکی از این مشکلات جلوگیری غیرقانونی از شرکت دوباره دبیر سابق شورای صنفی در دوره جدید بود.
این حکم ها ی ناعادلانه ممکن است گریبانگیر همه بشود رویکرد رییس جدید دانشگاه ؛ امنیتی است و تقریبا هیچ‌گونه مطالبه‌ای را از دانشجویان نمی‌پذیرد ؛ از وقتی آقاجانی رییس دانشگاه  بهشتی شده‌، حتی یک جلسه با فعالین دانشجویی؛ چه از شورای صنفی و چه تشکل‌ها برگزار نکرده‌است .
صدور چنین حکم‌های ناعادلانه و غیرمنطقی همه طیف‌های فکری سیاسی اعم از اصولگرا و اصلاح‌طلب دانشگاه را به این فکر می‌اندازد که “این حکم‌ها ممکن است بعدا گریبانگیر ما نیز شود.
ما عملا در دوره ریاست جدید دانشگاه علوم پزشکی  بهشتی پاسخگو نبودن و نادیده گرفتن مطالبات دانشجویان در دانشگاه را شاهد هستیم.

شایان ذکر است که حرفهای این دانشجو نشان دهنده تفتیش عقاید ؛‌ عدم آزادی بیان در دانشگاه های ایران حاکم است زیرا حتی اعتراض به شیوه برگزاری امتحانات نیز منجر به اخراج و محرومیت ازتحصیل می شود .

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید