عفو بین الملل خواستار آزادی بدون قید وشرط آتنا دائمی ؛‌گلرخ ایرایی و آرش صادقی شد

0
752
عفو بین الملل خواستار آزادی
عفو بین الملل خواستار آزادی بدون قید وشرط آتنا دائمی ؛‌گلرخ ایرایی و آرش صادقی شد

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۱/۲۰-عفو بین الملل خواستار آزادی بدون قید وشرط آتنا دائمی ؛‌گلرخ ایرایی و آرش صادقی شد

مقامات ایرانی باید فورا این سه زندانی مدافع حقوق بشر را آزاد کنند
درپی انتقال ۲ زن زندانی سیاسی به زندان وحشتناک قرچک ورامین و همچنین ضرب وشتم ؛آنان زندانیان سیاسی آرش صادقی و سهیل عربی در زندان اوین وگوهردشت کرج دست به اعتصاب غذا زدند .
همزمان آتنا دائمی و گلرخ ایرایی نیز پس از ده روز انتقال به زندان قرچک اعلام کردند که درصورت برنگرداندن آنان به زندان اوین اعتصاب غذا خواهند کرد .
نامه عفو بین الملل به مقامات جمهوری اسلامی:
مگدلنا مغربی معاون شمال آفریقا و خاورمیانه عفو بین‌الملل گفت: «شرایط اسفناک زندان شهر ری آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی ایرایی را که هر دو به خاطر فعالیت‌های مسالمت‌آمیز حقوق بشری‌ زندانی شده‌اند، در معرض خطر جدی ضرب و شتم، خشونت و ابتلا به بیماری‌های واگیردار و عفونی قرار داده است. ما به شدت نگران امنیت و سلامت آن‌ها هستیم. هیچ انسانی نباید در چنین شرایط اسفناکی نگاه داشته شود.»

مقامات ایران همواره در رسیدگی به نگرانی‌های مطرح درباره شرایط غیرانسانی تحمیل شده بر زنان زندانی در زندان شهر ری کوتاهی کرده‌اند. در عوض، آنها بارها زندانیان عقیدتی زن را تهدید به انتقال به زندان شهر ری کرده‌اند و در چندین مورد این تهدیدها را عملی کرده‌اند.

مغربی هم‌چنین در مورد وضعیت فعال حقوق بشر زندانی آرش صادقی گفت: «ما به شدت نگران وضعیت بحرانی آرش صادقی هستیم که در اعتراض به رفتارهای بی‌رحمانه و غیرقانونی مقامات علیه همسرش اعتصاب غذا کرده است. جسم او به خاطر اعتصاب غذای قبلی‌اش ضعیف شده است و این اعتصاب می‌تواند زندگی‌اش را در معرض خطر قرار دهد.»

معاوان شمال آفریقا و خاورمیانه عفو بین‌الملل افزود: «واقعه اخیر نشان دهنده‌ سرکوب وحشتناکی است که کسانی که شهامت دفاع از حقوق بشر در ایران را دارند با آن رو به رو هستند. در فضای سرکوب حاکم، هر گونه اعتراض و فعالیت صلح‌آمیز توسط مقامات عمل مجرمانه تلقی شده است. آرش صادقی، گلرخ ابراهیمی و آتنا دائمی زندانیان عقیدتی هستند که زندگی‌شان را وقف ساختن یک جامعه انسانی و عادلانه کرده‌اند و تاسف‌بار است که آن‌ها به خاطر استوار ماندن بر تعهد‌شان به دفاع از حقوق بشر چنین بدخواهانه مجازات می‌شوند. آن‌ها

عفو بین الملل خواستار آزادی بدون قید وشرط آتنا دائمی ؛‌گلرخ ایرایی و آرش صادقی شد

باید فورا و بدون قید و شرط آزاد شوند.»
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید