عزت الله ابراهیم نژاد فارغ‌التحصیل رشته حقوق دانشگاه اهوازدر۱۸تیر سال ۷۸توسط مسعودده نمکی به قتل رسید

0
1210
فارغ‌التحصیل رشته حقوق
عزت الله ابراهیم نژاد فارغ‌التحصیل رشته حقوق دانشگاه اهوازدر۱۸تیر سال ۷۸توسط مسعودده نمکی به قتل رسید

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۴/۱۷-عزت الله ابراهیم نژاد فارغ‌التحصیل رشته حقوق دانشگاه اهوازدر۱۸تیر سال ۷۸توسط مسعود ده نمکی به قتل رسید

عزت الله ابراهیم نژاد فارغ‌التحصیل رشته حقوق از دانشگاه چمران اهواز و یکی از شهدای کوی دانشگاه تهران می باشد .
او فعالیت‌های سیاسی دیگری نیز در دوران دانشجویی داشته و دفتر شعری هم از وی پس از قتلش به چاپ رسید.

مسعود ده نمکی و مهدی صفری تبار پسر امام جمعه اسلامشهر قاتلین عزت الله ابراهیم نژاد بودند
عوامل قتل وی هیچگاه محاکمه نشدند و خود او پس از مرگ توسط دادگاه انقلاب متهم به اقدام علیه امنیت ملی شد. وکالت خانواده وی را شیرین عبادی به عهده داشت.
عزت درحال گذراندن دوران سربازی خود در ستاد مشترک سپاه پاسداران درتهران بود درشب ۱۸تیر سال ۷۸ به خوابگاه دانشجویان دانشگاه تهران درکوی دانشگاه رفته بود .
ماوقع را برادر عزت ابراهیم نژاد اینچنین بیان می کند :

دقیقاً جریان کشته شدن عزت را بخواهم برای‌تان بگویم باید اشاره کنم که ما کسی را که ضربه نهایی را زد، به دادگاه هم احضار کردیم اما متأسفانه دادگاه او را قبول نکرد، ولی ما همچنان بر روی حرف خودمان هستیم. زمانی که عزت را زدند، جلوی همان در اصلی کوی دانشگاه، بین دانشجوها بود. یک لحظه او را می‌کشند کنار. یعنی سه چهار نفر می‌ریزند روی او و بچه‌ها که از دور داشتند نگاه می‌کردند دیدند ریختند سر عزت و با باتوم و زنجیر به جانش افتادند. چون قوزک پای عزت شکسته بود، زمانی که جنازه را آوردند، ران و دقیقاً کتف و دو دست او شکسته بود، فیلم آن هم هست دقیقاً. تمام پشت بدن او همه جای زنجیر بود. دانشجوها موقعی که دیدند دارند او را می‌زنند، یک دفعه حمله کردند. متأسفانه یک کمی دیر عمل کردند و یکی از آن‌ها اسلحه را درآورد و دقیقاً از همان فاصله یک متری شلیک کرد به سر او که به چشم چپش اصابت کرد و وارد ناحیه مغز او شد. لحظه‌ای که این اتفاق برای او افتاد، دقیقاً ده دقیقه به هفت بود.
شناسایت قاتل توسط خانواده عزت الله ابراهیم نژاد
خانواده عزت قاتل وی را شناسایی و به دادگاه معرفی کردند.
یکی از شاهدان قتل نیز با حضور در کمیسیون اصل نود مجلس مشاهدات خود را از قتل وی گفت.
دادگاه بدون حضور خانواد عزت ابراهیم نژاد، همه متهمین پرونده را تبرئه کرد.
خانواده عزت ابراهیم نژاد همچنین از پلیس و شبه نظامیان انصار حزب‌الله نیز به دادگاه نظامی شکایت کردند که هیچ‌گاه به نتیجه نرسید و خانواده او برای عدم پیگیری قتل وی توسط نهادهای امنیتی تحت فشار قرار گرفتند.
دادگاه انقلاب هم نیروهای انصار حزب‌الله و هم عوامل پلیس را تبرئه کرد و تنها یک سرباز به دلیل دزدیدن ریش تراش محکوم شد.

عزت شهید ؛ پس از مرگ، توسط دادگاه انقلاب، به‌دلیل شرکت در اعتراضات، شعار دادن و مقاومت علیه نیروهای انصار حزب‌الله، به اقدام علیه امنیت ملی محکوم گردید.
خانواده عزت شهید اطلاعات خودرا درمورد قتل او اینچنین منتشرکردند:

خانواده عزت ابراهیم نژاد خطاب به ده نمکی :
«در ۱۸ تیر ۱۳۷۸، عزت را شبانه و تک وتنها به گوشه‌ای کشاندی و با ضربات چاقو، زنجیر خودت و دوستانت، عزت را از پا درآوردی و در نهایت با تیر خلاص مهدی صفری تبار پسر امام جمعه اسلامشهر (فرمانده سپاه) که در شقیقه و چشم چپ عزت وارد کرد او را از پای در آوردید…
هر چند که ما تک وتنها بودیم و هستیم و زورمان نرسید که شما را به پرونده دادگاه ۱۸ تیر بکشانیم ولی مطمئن باش خداوند، تو را به دادگاه خودش خواهد کشید و دیگر آنجا نه رهبری هست و نه سپاهی و نه دیگر کسی که تو را تبرئه کند .
اما؛ اینک خون عزت وشهدای کوی دانشگاه درخروش دانشجویان در اعتراض به احکام سنگین و درقیام سراسری مردم ایران جوشان است و بزودی با رسیدن به آزادی و رهایی به گل خواهد نشست.

فارغ‌التحصیل رشته حقوق
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید