عربستان: تحریم‌ قطر ادامه می‌یابد

0
351
عربستان: تحریم‌ قطر ادامه می‌یابد
عربستان: تحریم‌ قطر ادامه می‌یابد

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۴/۱۵-عربستان سعودی می‌گوید با پایان یافتن مهلت مقرر و پاسخ منفی قطر به درخواست‌های ریاض و متحدانش، قطع روابط و تحریم‌ها علیه این کشور ادامه خواهد یافت.
وزاری خارجه چهار کشور عربستان، مصر، امارات و بحرین روز چهارشنبه در قاهره گرد هم آمدند تا همزمان با پایان یافتن مهلت تعیین شده برای قطر به اختلافات خود با این کشور رسیدگی کنند.
آنها ضمن اظهار تاسف از پاسخ منفی دوحه به فهرست ۱۳ گانه شروط آنها، تاکید کردند که “امیدوارند قطر از میزان جدیت و اضطرار قضیه آگاه باشد.”
مربع عربستان، مصر، امارات و بحرین، ماه گذشته و در اقدامی ناگهانی با متهم کردن قطر به “حمایت گسترده از تروریسم” روابط سیاسی و اقتصادی خود با این کشور را قطع کردند.
این چهار کشور عرب که ریاض سرکردگی آنها را بر عهده دارد شروط ۱۳ گانه‌ای برای قطر تعیین کرده‌اند که از جمله آنها محدود کردن روابط با ایران و تعطیل کردن شبکه الجزیره است.
قطر ضمن رد همه اتهام‌ها گفته شروطی که برایش تعیین شده “منطقی و عملی” نیستند و دوحه نمی‌تواند آنها را بپذیرد.
عادل جبیر، وزیر امور خارجه عربستان روز چهارشنبه (۱۴ تیر) به خبرنگاران گفت گام‌های بیشتر علیه قطر در زمان مناسب و مطابق با قوانین بین‌المللی برداشته خواهد شد.
با وجود این، مهرداد فرهمند، خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی در منطقه می‌گوید، در بیانیه‌ای که این چهار کشور بعد از بررسی نامه قطر صادر کردند، جزییاتی از پاسخ این کشور اعلام نشده و اشاره‌ای هم به اقدام احتمالی این کشورها علیه قطر نشده است.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید