عاصمه جهانگیر: بازداشت دانشجویان درایران را کاملا محکوم میکنم

0
538
عاصمه جهانگیر
عاصمه جهانگیر: بازداشت دانشجویان را کاملا محکوم میکنم

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۰/۲۱-عاصمه جهانگیر: بازداشت دانشجویان را کاملا محکوم میکنم

عاصمه جهانگیر: بازداشت دانشجویان را کاملا محکوم میکنم
عاصمه جهانگیر، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران، در خصوص تظاهرات سراسری ایران می گوید که رفتار حکومت در مواجهه با این اعتراضات «غیرقابل تصور» و «خلاف موازین بین الملل» است.
«رویدادهای اخیر بیم و نگرانی من را تایید کرد و بیم من این بود که جامعه دوقطبی خواهد شد چون که حکومت نیروهای نظامی، شبه نظامی و بسیجی خودش را دارد و حالا همین ها در مقابل مردمی قرار گرفته اند که با مطالبات مشروع و موجه به تظاهرات پیوسته بودند و این نوع تقابل می تواند فقط منجر به سرکوب بیشتر شود.»
خانم جهانگیر افزوده است: «پیشتر هم در بسیاری از گزارش هایم گفته ام که شکنجه در بازداشتگاه ها و زندان های ایران بسیار شایع است. دیگر اینکه ما گزارش هایی دریافت کرده ایم مبنی بر بازداشت به اصطلاح بازدارنده شماری از دانشجویان. این نوع بازداشت ها را کاملا محکوم می کنم. کاملا غیرقابل تصور و خلاف موازین بین الملل است که افرادی را به ظن اینکه شاید به طرفداری از خواسته هایشان چیزی بگویند بازداشت کنند.»
خانم جهانگیر هشدار داد که ایران نمی تواند رعب ووحشت ایجاد کند و دوام بیاورد
«به نظر من اوضاع در ایران بر وفق مراد خود دولت هم نخواهد بود مگر اینکه با مردم خودش به نوعی سازش برسد و به آنها اجازه دهد تا از حقوق شان برخوردار باشند به دلیل اینکه نظام موجود در ایران از بسیاری جهات متعدی و سرکوبگر است. جو رعب و وحشت در میان ایرانیان داخل کشور که می خواهند مطالبات خود را طرح کنند وحشتناک است. حتی در میان ایرانیان خارج از کشور. من بارها داستان های رعب انگیز ایرانیان برون مرزی در مورد اذیت و آزار نزدیکانشان در داخل ایران را شنیده ام. هیچ نظامی نمی تواند در عین اعمال یک چنین ظلم و تعدی مداومی علیه مردم خودش مدعی حکومت مردم سالارانه یا دمکراتیک هم باشد و نمی تواند برای همیشه دوام بیاورد.»
شایان ذکر است که خانم عاصمه جهانگیر پیشتر نیز درمورد سرکوب و شکنجه درایران هشدار داده بود و از دولت ایران خواستار دیدار از این کشور شده بود اما ؛ حکومت ایران موضعگیری گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل را شایعه وغیر واقعی میداند
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید