طبق آمار نهضت سواد آموزی دومیلیون زن بی سواد در ایران وجود دارد

0
702
دومیلیون زن بی سواد در ایران
طبق آمار نهضت سواد آموزی دومیلیون زن بی سواد در ایران وجود دارد

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۱/۱۰-طبق آمار نهضت سواد آموزی دومیلیون زن بی سواد در ایران وجود دارد

آمار دومیلیون زن بی سواد در کشوری مانند ایران بسیار دردناک و وحشتناک می باشد زیرا که زنان آموزش دیده و باسواد درهرجامعه ای نشان از رشد و پیشرفت در علوم اجتماعی و درنتیجه ارتقا سطح دانش درهرکشوری می باشد .
اینکه دو میلیون زن ایرانی بی سواد هستند فاجعه ی دردناکی است و ضایعات و پی آمدهای خودش را دارد .

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی نظام آخوندی ؛ از وجود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بی سواد در کشور که ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفرشان خانم هستند خبر داد.
وی همچنین خاطرنشان کرد که این آمار در برخی استان‌ها به بالای ۳۰ درصد نیز می‌رسد.

علی باقرزاده، معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نهضت سوادآموزی به ذکر آماری از بی‌سوادی زنان پرداخت و گفت: “این قاعده در تمام دنیا وجود دارد که دو سوم بی‌سوادان را زنان تشکیل می‌دهند.
در کشورمان نیز حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بی‌سواد ۱۰ تا ۴۹ سال داریم که قریب به ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از بین خانم‌ها هستند، البته این آمار در بین اتباع خارجی کمی متفاوت است؛ یعنی آمار بی‌سوادی زنان اتباع، به خصوص اتباع افغانستانی نسبت‌شان از ایرانی‌ها بالاتر است”.

باقرزاده اضافه کرد: “در بعضی استان‌ها این عدد خیلی بالاتر و جدی‌تر است؛ به طور مثال بی‌سوادی در برخی استان‌ها به بالای ۳۰ درصد می رسد و زنانشان از نعمت خواندن و نوشتن اولیه محرومند.

رییس سازمان نهضت سوادآموزی در ادامه خاطرنشان کرد: “بررسی کردیم و متوجه شدیم که بخش قابل توجهی از کودکانی که زیر ۱۷ سال هستند و از نعمت آموزش محروم می شوند، غالبا اولیا و به خصوص مادرشان کم سواد و بی‌سوادند؛ یعنی رابطه معناداری بین سطح سوادِ والدین و میزان بازماندگی از تحصیل وجود دارد”.

در بیانیه‌های جهانی گفته می‌شود آموزش موتور محرک توسعه پایدار است .
اما اینکه درایران تحت حاکمیت غارتگران و چپاولگران ؛ طبق آمار مسئولین همین نظام سه میلیون بی سواد زن ومرد وجود دارد نشان ازسیاستهایی است که درطی چهل سال حاکمیت توجهی به این مساله حیاتی یک ملت ؛‌که همانا آموزش و پرورش است داده نشده است .
و اینکه زنان بیش ازمردان بی سواد هستند نشان از زن ستیزی سیستماتیکی است که از ماهیت این رژیم می باشد که زن ستیزی جزو
جدایی ناپذیر اندیشه های فئودالیستی این نظام می باشد .
اما زنان ایرانی عزم جزم کرده اند که برعلیه همه فشارهای موجود علیه زنان بپاخیزند و طرحی نو دراندازند.

دومیلیون زن بی سواد در ایران

دومیلیون زن بی سواد در ایران

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید