شرح مختصری از وضعیت ارژنگ داوودی در قرنطینه زندان زاهدان به زبان خودش

0
750
ارژنگ داوودی
شرح مختصری از وضعیت ارژنگ داوودی در قرنطینه زندان زاهدان به زبان خودش

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۱/۱۳-شرح مختصری از وضعیت ارژنگ داوودی در قرنطینه زندان زاهدان به زبان خودش

زندانی سیاسی ارژنگ داوودی از زندان مرکزی زاهدان شرح مختصری از وضعیت خود در این زندان را در پیامی به بیرون از زندان فرستاده است.

دژخیم یا بازرس کل در سال ۶۳ اسدالله لاجوری معدوم که هر چند رئیس سازمان زندانها بود ولی از ترس اینکه مبادا توسط مبارزان اعدام انقلابی شود همراه با خانواده در ضلع غربی یعنی در بخش مسکونی زندان اوین زندگی می کرد. روزی از روزها که برای سرکشی به بندهای زندان اوین مراجعه کرده بود به هواخوری بند مربوطه؛ مربوط به زندانیان سیاسی و چون قبل از انقلاب ۵۷ اکثریت قریب به اتفاق آنها را مجاهدین و چریکها تشکیل می دادند؛ هنگامی که دید زندانیان زیر سایه درخت نشسته اند فورا دستور داد درختان به جا مانده از دوران شاه را اره کنند و در حالیکه با عصبانیت به دیوارهای بند می کوبید گفت: «اگر می توانستم سایه دیوارها را هم از زندانیان می گرفتم».

اینک که قریب به ۴۰ سال از انقلاب ۵۷ می گذرد؛ بازرس اداره کل زندانهای سیستان و بلوچستان به نام حسن نوری که به مراتب وحشی تر از لاجوردی معدوم است تحت عنوان پوچ رعایت مسائل امنیتی ولی در حقیقت بدلیل عقده های سرکوب شده شخصی تلاش می کند که حتی هوا را نیز از زندانیان دریغ بدارد.

در همین رابطه و به پیشنهاد وی و تایید سردژخیم کل علیرضا بابایی که از نیروهای حفاظت اطلاعات رژیم است ترکیب پیشین ساختمان قرنطینه زندان زاهدان را به هم ریخته و سلولهایی به ابعاد ۱۶۰ در ۱۸۰ سانتیمتر ساخته است که فاقد هرگونه امکانات و حتی فاقد موکت؛ سرویسهای بهداشتی و حتی وسایل سرمایشی –  گرمایشی می باشد. این دخمه های قرون وسطایی حتی پنجره ندارند و درهایشان آنقدر محکم و به هم چسبیده است که امکان جابجایی هوا در آنها وجود ندارد و زندانیان به ناچار در این مکان قرار دارند. وی (حسن نوری) با وقاحت تمام مدعی شد که سلولها دقیقا برای اذیت و آزار زندانیان خاص درست شده است.

هم میهنان

درست است که توحش و بربریت و سادیسم تنها اندکی با هم تفاوت دارند. اما هوس رانی ناشی از ارتکاب آنها خوی کریه عمال رژیم منحوس ولایت فقیه را به وضوح نشان می دهد به همین منوال است که دژخیم غلامرضا رحیل مسئول فعلی بازرسی زندان زاهدان و آشنای سابق همین زندان که عبارتی چون قانون و بی قانون و قانونی و غیرقانونی ورد زبان اوست و در جواب من که گفتم بر اساس ابتدایی ترین همان قانونی که مسئول بازرسی شده ای ابتدایی ترین حقوق زندانیان از جمله مرا رعایت کن زیرا نگهداری من در قرنطینه و در سلول انفرادی غیرقانونیست. ولی در کمال پررویی گفت: «همین است که هست قانونی یا غیرقانونی».

البته حق دارد قانونی نیست که آن را زیر پا بگذارد و آن را به سخره بگیرد. زیرا معلوم است که با روابط آنچنانی و دور زدن قانون و نه بر اساس ضابطه از آشپزباشی زندان به بازرسی ارتقاء یافته است.

ارژنگ داوودی

فروردین ۹۷

قرنطینه زندان زاهدان

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید