سینا ربیعی دانشجوی علوم اجتماعی دانشگاه تهران به حبس و ممنوع الخروجی ازکشور محکوم شد

0
894
سینا ربیعی
سینا ربیعی دانشجوی علوم اجتماعی دانشگاه تهران به حبس و ممنوع الخروجی ازکشور محکوم شد

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۲/۱۷-سینا ربیعی دانشجوی علوم اجتماعی دانشگاه تهران به حبس و ممنوع الخروجی ازکشور محکوم شد

محاکمه دو دانشجوی دانشگاه تهران

فعال صنفی، سینا ربیعی دانشجوی علوم اجتماعی دانشگاه تهران هم با حکم دادگاه بدوی به  یکسال حبس تعزیری و ۲ سال ممنوع الخروجی محکوم شد.

لیلا حسین زاده دانشجوی انسان شناسی دانشگاه تهران؛ در جریان دادگاه بدوی شعبه ۲۶ بیدادگاه انقلاب ، به ۶ سال حبس تعزیری ( ۵ سال به اتهام اجتماع و تبانی و ۱ سال به اتهام تبلیغ علیه نظام ) و دو سال ممنوع الخروجی از کشور محکوم شد.

این خبر را شوراهای صنفی دانشجویان کشور تایید کرد و افزود این دو دانشجو از جمله دانشجویان دانشگاه تهران هستند که در زمینه مطالبات صنفی دانشجویان فعالیت دارند.

بنا بر رویه دادگاه خانم حسین زاده و آقای ربیعی که اکنون با قید وثیقه آزاد هستند ۲۰ روز برای اعتراض به حکم صادره فرصت دارند.

لیلا حسین زاده دانشجوی رشته انسان شناسی دانشگاه تهران و فعال صنفی این دانشگاه در شامگاه ۱۱ دی ماه در خانه از سوی نیروهای امنیتی ربوده شد.
درپی قیامهای سراسری مردم ایران در دیماه ۹۶ و اوج گیری این قیام که سراسر کشور را دربرگرفت دانشجویان مبارز و متعهد نیز سکوت نکرده و پشتیبانی خودشان را ازاین حرکت ملی اعلام و حمایت کردند .

بیشتربدانیم:

چندی پیش محمود صادقی رئیس فراکسیون شفاف‌سازی مجلس نیز به تشکیل پرونده قضایی برای حدود ۵۰ دانشجو اشاره کرده بود. پرونده هایی که به نظر می آید در رابطه با اعتراضات سراسری در ایران موسوم به “اعتراضات دیماه” مفتوح شده باشد.

صادقی با بیان اینکه از تشکیل پرونده برای ۱۷ دانشجوی بازداشتی اطلاع داشته، ادامه داد: “پرونده‌ی دانشجویان بازداشتی با اتهاماتی همچون تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی تشکیل شده است، دادگاه دانشجویانی مانند خانم “لیلا حسین‌زاده” روز چهارشنبه برگزار شد و دادگاه تعداد دیگری از دانشجویان بازداشتی در هفته‌های آینده برگزار می‌شود”.

به گفته‌ی محمود صادقی دو شعبه از شعبات دادگاه انقلاب مسئولیت رسیدگی به پرونده‌های دانشجویان بازداشتی را بر عهده دارد.

 

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید