سپیده مرادی دانشجوی اخراجی دانشگاه تربیت مدرس به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد

0
1093
سپیده مرادی دانشجوی اخراجی دانشگاه تربیت مدرس
سپیده مرادی دانشجوی اخراجی دانشگاه تربیت مدرس به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۵/۱۷-سپیده مرادی دانشجوی اخراجی دانشگاه تربیت مدرس به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد

سپیده مرادی دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم کامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس تهران که به علت درویش بودنش از دانشگاه اخراج شده بود؛ درجریان درگیری دراویش با نیروهای سرکوبگر نظام حاکم برایران دستگیر شد.

خانم مرادی به اتهام «اجتماع و تبانی جهت اقدام علیه امنیت کشور» به ۵ سال حبس تعزیری و به ۲ سال ممنوعیت و محرومیت از عضویت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی و فعالیت در فضای مجازی و رسانه‌ها و مطبوعات و همچنین خروج از کشور محکوم شده است.

شایان ذکر است که این حکم ظالمانه برای خانم مرادی درصورتی صادر شده است که او در دادگاه حاضر نشد و این یک حکم و رای غیابی می باشد که توسط قاضی جانی صلواتی برای این دانشجوی اخراجی صادر شده است.
بیشتربدانیم
در۱۴بهمن ماه سال ۹۶ که در مقابل منزل قطب دراویش گنابادی آقای دکتر تابنده بین ماموران لباس شخصی و نیروهای سرکوبگر انتظامی با دراویش درگیری شدیدی درگرفت تعداد زیادی ازدراویش در این جریان بازداشت شدند.
در بین این دستگیرشدگان تعداد زیادی از زنان درویش نیز حضور داشتند که سیپده مرادی دانشجوی اخراجی دانشگاه تربیت مدرس نیز یکی از این زنان بازداشت شده بود.
درجریان این درگیری تعداد زیادی از دراویش زخمی شده و مورد ضرب وشتم شدید نیروهای سرکوبگر قرار گرفتند و سپس اغلب آنان به زندان بزرگ تهران بزرگ منتقل شدند.

روز سه‌شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷ جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران در خصوص پرونده دراویش زندانی از صدور ۳۳۰ فقره حکم از سوی شعب دادگاه انقلاب اسلامی خبر داد و در ادامه گفت: “در مورد بیست و پنج نفر از متهمانی که با حاضر نشدن در جلسه دادگاه، به عمد تلاش می‌کردند مانع محاکمه شوند، دادگاه با ابلاغ واقعی وقت رسیدگی به متهمان، طبق مقررات دادرسی کیفری اتخاذ تصمیم نمود و حکم به نحو حضوری صادر گردید”.

سپیده مرادی دانشجوی اخراجی دانشگاه تربیت مدرس
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید