سهیل عربی وبلاگ نویس زندانی عقیدتی محبوس در زندان اوین

0
692
سهیل عربی وبلاگ نویس زندانی
سهیل عربی وبلاگ نویس زندانی عقیدتی محبوس در زندان اوین

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۹/۲۲-سهیل عربی وبلاگ نویس زندانی عقیدتی محبوس در زندان اوین ؛یک ماه پیش بصورت تنبیهی به قرنطینه زندان منتقل شد علت این انتقال را درگیری بین زندانیان اعلام کردند
دراین دوره یکماه سهیل ؛ ازحق تماس با خانواده اش محروم بود .
سهیل عربی کیست ؟
سهیل عربی وبلاگ نویس زندانی  ایرانی است که درسال ۹۲ همراه همسرش ؛ نسترن توسط قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران دستگیرشد ؛ همسر او پس ازمدتی آزاد شد اما آقای عربی را بمدت ۲ ماه در سلولهای انفرادی نگهداری کردند و پس از آن به سلول های ۳۵۰ زندان مخوف اوین منتقل شد .
اتهامی که به آقای عربی زده شده است بی احترامی به مقدسات است .
سهیل عربی، وبلاگ نویس زندانی  و عکاس اکنون ۳۲ ساله میباشد، او دردادگاه کیفری استان تهران به ریاست سیامک مدیر خراسانی به علت نوشتهایش درفیس بوک به اعدام محکوم شد ؛ اما پس از مدتی دردادگاه تجدید نظر برای او عفو مطرح کردند .
سهیل عربی وبلاگ نویس از ۱۶ آبان ماه ۱۳۹۲ در بازداشت و زندان به سر می‎برد و تمام این مدت از مرخصی محروم بوده است.
سهیل عربی علاوه بر حکمی که شعبه ۷۶ دادگاه کیفری تهران برای او به اتهام سب النبی صادر کرده است، در اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ به اتهام توهین به رییس وقت دانشگاه علامه طباطبایی، احمد جنتی و غلامعلی حدادعادل از طریق نوشته هایش در فیسبوک در شعبه ۱۰ دادگاه ویژۀ کارکنان دولت به ۵۰۰ هزار تومان جریمه نقدی و ۳۰ ضربه شلاق محکوم شد. او همچنین در شهریور ۱۳۹۳ به اتهام توهین به خامنه ای، و تبلیغ علیه نظام در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به ۳ سال حبس محکوم شد که این حکم نیز به فاصله کوتاهی در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر تایید شد.
این وضعیت سهیل عربی وبلاگ نویس  زندانی ایرانی است که صرفا بخاطر نوشتن عقایدش بمدت ۳ سال است که دربلاتکلیفی کامل بسر میبرد.
شایان ذکر است که زندانهای ایران مملو از جوانان ودانشجویان و فرهیختگانی است که بخاطر عقایدشان درسیاهچالها بسر میبرند ؛ این نقض فاحش حقوق بشراست و تفتیش عقاید است
به تازگی این وب نگار زندانی توسط سازمان گزارشگران بدون مرز برنده جایزه بخش شهروند خبرنگار شد. او با نگارش نامه ای سرگشاده ای نسبت به این نامه واکنش نشان داد.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید