سقوط هواپیمای مستهلک تهران – یاسوج و مرگ ۶۰ مسافر

0
517
سقوط هواپیمای مستهلک تهران – یاسوج
سقوط هواپیمای مستهلک تهران – یاسوج و مرگ ۶۰ مسافر

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۱/۲۹-سقوط هواپیمای مستهلک تهران – یاسوج و مرگ ۶۰ مسافر

سقوط هواپیمای مستهلک تهران – یاسوج و مرگ ۶۰ مسافر

روز یکشنبه۲۹ بهمن ۹۶ اولین پرواز هواپیمای ATR حادثه دیده سال 1372 انجام شده بود. این هواپیما چندین سال در شیراز زمین‌گیر بود و پس از تعمیرات، به تازگی دوباره وارد ناوگان هوایی شد. همه سرنشینان هواپیمای تهران-یاسوج جان باختند

۵۹ بزرگسال و یک کودک و  همچنین دو خلبان و کمک خلبان، دو مهماندار و دو پرسنل امنیت پرواز در این حادثه جان خود را از دست دادند.

این هواپیما در حوالی ساعت ۸ از باند فرودگاه مهرآباد بلند شده و حدود ۵۰ دقیقه بعد از رادار خارج شد.

ماجرای سانحه ۲۳ روز قبل هواپیمای سقوط کرده چیست؟

هواپیمای ATR در حالی صبح امروز بر اثر برخورد با رشته کوه دنا برخورد کرد که روز پنجم بهمن‌ماه امسال نیز با مشکلی فنی مواجه شده بود.

گزارش خبرگزاری ایسنا در روز ۵ بهمن‌ماه امسال نشان می‌دهد که پرواز شماره ۳۷۰۴ شرکت هواپیمایی آسمان که با همین مدل از هواپیما انجام می‌شده پس از بلند شدن از فرودگاه مهرآباد در میانه راه با نقص فنی مواجه می‌شود و بار دیگر به تهران باز می‌گردد.

این هواپیما پس از برطرف شدن نقص فنی بار دیگر پرواز می‌کند و به عملیات خود ادامه می‌دهد تا این‌که صبح امروز بر اثر برخورد با کوه دنا سقوط کرده و ۶۰ سرنشین خود را به کام مرگ فرو برد.

شایان ذکر است که تاکنون بارها وبارها سقوط هواپیماها علتش فقط نقض فنی بوده است و استهلاک هواپیما اصلی ترین عامل سقوط بیان شده است .

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید