سعید زینالی دانشجوی مفقود شده دراعتراضات قیام ۱۸تیرماه ۷۸

0
730
سعید زینالی دانشجوی مفقود شده
سعید زینالی دانشجوی مفقود شده دراعتراضات قیام ۱۸تیرماه ۷۸

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۴/۱۷-سعید زینالی دانشجوی مفقود شده دراعتراضات قیام ۱۸تیرماه۱۸ ۷۸

سعید زینالی متولد شهریور ۱۳۵۵ دانشجویی بود که در جریان اعتراضات دانشجویی پس از حمله به کوی دانشگاه در تیر ۱۳۷۸ توسط نیروهای امنیتی در منزل بازداشت شد و تاکنون خبری از وی به دست نیامده است.
نهادهای امنیتی پس از پیگیری‌های فراوان خانواده وی حفاظت اطلاعات سپاه را عامل بازداشت وی اعلام کردند اما آن نهاد نیز پاسخی پیرامون سرنوشت وی ارائه نکرده‌است.
احمد باطبی به خانواده وی گفته‌است که صدای او را در جریان بازجویی‌ها شنیده‌است.

ده سال پس از ناپدید شدن او، مادرش در نامه‌ای خواستار آن شد که در صورت کشته شدن پسرش دست کم اطلاعاتی پیرامون محل دفن وی ارائه کنند.
مادر او تا کنون یک بار به دلیل مصاحبه با صدای آمریکا و یک بار دیگر به دلیل شرکت در جمع مادران عزادار در پارک لاله دستگیر و زندانی شده‌است.

در ۱۸ تیر ۱۳۹۲ اکرم نقابی، مادر سعید زینالی، در گفتگو با بی‌بی‌سی فارسی گفت :
«در دیداری که اخیراً با علیرضا آوایی، رئیس کل دادگستری استان تهران داشته‌است از او قول مساعد گرفته‌است که از سرنوشت پسرش اطلاع یابد.
به گفته خانم نقابی به رغم اینکه پسرش چند ماه پس از بازداشت با او تماس تلفنی گرفته مقام‌های قوه قضائیه تا مدتی این را که او بازداشت شده بوده نمی‌پذیرفته‌اند، اما پس از پیگیری‌هایی سرانجام گفته‌اند که او بازداشت بوده‌است.
به خانم نقابی گفته شده که فرزندش دست کم تا سال ۸۱ در زندان اوین بوده‌است.
غلامحسین محسنی اژه‌ای، معاون اول قوه قضائیه ایران، در سال ۱۳۹۴ در کنفرانسی خبری گفت:
«این اتفاق بسیار می‌افتد و ما هم قبول داریم و حتی ممکن است تا مدتی پیدا نشود، اما تا جایی که بنده خبر دارم و با پیگیری‌هایی که انجام گرفته و همچنین بنابر شواهد و قرائن، هیچ مدرکی مبنی بر این بازداشت در اختیار نیست و من در همان زمان پیگیری‌های بسیاری از سیستم اطلاعاتی، نیروی انتظامی، بازداشتگاه و دیگر نهادها انجام دادم و هیچ مدرکی مبنی بر بازداشت وی حاصل نشد.»

اما مادر سعید زینالی می‌گوید: «از دادستانی، اوین، بازداشتگاه توحید تماس گرفتند و گفتند بچه شما امنیتی بوده بازداشت شده، از امنیت اوین تماس گرفتند و یک سری سؤال دربارهٔ سعید پرسیدند، مثلاً اینکه سعید با رادیوهای بیگانه صحبت کرده‌است یا نه یا اینکه با دوستانش در تماس بوده‌است یا خیر.»
مادر سعید زینالی با اشاره به تنها تماس فرزندش در زمان بازداشت گفت:
«سعید دو یا سه ماه بعد از بازداشت از زندان تماس گرفت، گفت من خوب هستم و دنبال کارهایم باشید، بعد از آن هیچ خبری از پسرم ندارم.»
خانم نقابی با تأکید بر اینکه در طول این ۱۷ سال به بسیاری از نهادها نامه نوشته‌است، گفت: «به هر کجا رسیدم، پرونده‌ام بایگانی شد. توقعم از آقای اژه‌ای این بود که مدرکی نشان دهد که بچه من بازداشت شده یا کشته شده یا قبری دارد. زمانی که به دلیل پیگیری پرونده پسرم بازداشت شدم، به من گفتند بعد از ۱۲ سال دنبال استخوان آمدی؟»

مادر و خواهر سعید زینالی (الناز زینالی) یکبار در تاریخ ۱۷ تیرماه ۱۳۸۹ به اتهام فعالیت علیه نظام دستگیر و بعد از ۱۳ روز الناز با قرار کفالت و خانم نقابی با قرار وثیقه از زندان آزاد شدند. هاشم زینالی، پدر سعید زینالی که در تجمعی در مقابل زندان اوین دستگیر شد، توسط شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کیفری دوم تهران به ۹۱ روز حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده‌است.

آٰری اینها پاسخ هایی است که جنایتکاران حاکم برایران به مادری داده اند که ۱۹سال است که هرکوی وبرزنی را گشته تا فرزندمفقود شده اش را بیابید
اما سعید زینالی در خروش دانشجویان درقیام دیماه سال ۹۶ زنده وپویا فریاد زد:
اصلاح طلب ؛ اصول گرا دیگه تمومه ماجرا
آری مرتجعین وواپسگرایان باید بساط جهل و جنایت را ازتمامیت این خاک برچینند تا ایران زمین از لوث وجودشان پاک شود.

سعید زینالی دانشجوی مفقود شده
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید