سرنوشت دانشجویان بازداشتی به کجا می انجامد ؟

0
541
سرنوشت دانشجویان
سرنوشت دانشجویان بازداشتی به کجا می انجامد ؟

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۱/۲۲-سرنوشت دانشجویان بازداشتی به کجا می انجامد ؟.

پس ا زاعتراضات قیام سراسری دیماه ؛که در پی آن تعداد زیادی ازدانشجویان ازسراسر کشور دستگیر شده و به زندانها منتقل شدند ؛ کماکان از وضعیت تعدادی از این دانشجویان اطلاع دقیقی دردست نیست .
تعدادی از خانواده های این دانشجویان بازداشت شده از روز نخست دستگیری فرزندانشان مقابل زندانها بخصوص درتهران مقابل زندان اوین تجمع کردند و همین امر باعث شد که حکومت ضد مردمی ؛ دروحشت از ادامه قیامها عده ای ا زاین دانشجویان را آزاد کرد ؛ وگاها هم با وثیقه های خیلی سنگین همراه بود .
اما دراین میان تاکنون ازوضعیت مجید رحمت آبادی و فرشید تاج میری دو دانشجوی دانشکده فنی همدان که در وقایع اعتراضات دیماه بازداشت شده بودند کماکان بدون تغییر وضعیتی در زندان این شهر به سر می برند ؛ و عجیب تر اینکه رئیس دانشکده فنی و حرفه ای شهید مفتح همدان به تازگی در گفتگو با ایسنا اظهار کرده : بنده تاکنون اسم «مجید رحمت آبادی» را نشنیده‌ام و چنین دانشجویی در دانشگاه مشغول تحصیل نیست.
درحالیکه اسناد دانشجو بودن مجید رحمت آبادی کاملا روشن است .
همچنان پوریارمضانیان باجگیران، دانشجوی ارشد نوازندگی جهانی دانشگاه هنر تهران در تاریخ ۱۱ دی‌ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.
این دانشجو نیز تاکنون هیچ وضعیت روشنی ندارد و در بند است .
اما با کمال تعجب وزیر کشور جمهوری اسلامی اعلام کرده است که : با توجه به گزارشهایی که از شهرستان ها و استانها به ما رسیده در حال حاضر دانشجوی بازداشتی مربوط به وقایع اخیر نداریم.

شایان ذکر است که در اعتراضات سراسری دیماه تعداد زیادی از دانشجویان و مردم ازاقشار مختلف دستگیرشدند ؛چنانکه یکی از اعضای مجلس شورا ی اسلامی نیز عنوان کرد که درجریان قیام های اخیر بیش از ۵۰۰۰نفر دستگیر شده اند .
ضمنا تاکنون طبق اسناد ومدارک موجود بیش از ۲۵ تن دراین اعتراضات کشته شده اند زیرا که در بیش از ۱۴۲شهر این اعتراضات به وقوع پیوست

مساله کشته شدن و خودکشی کردن دستگیر شدگان پدیده جدیدی است که نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران مطرح کرده اند که نفرات بازداشتی خودکشی کرده اند همین مساله باعث شده است که خانواده ها ونزدیکان دستگیرشدگان نگران کهریزک دوم هستند که مبادا فرزندانشان بی سروصدا کشته شوند ؛
دراین میان دانشجویان بازداشتی هم وضعیت مشابهی دارند و خیلی از آنان هنوز درزندانها بسرمیبرند و تعیین تکلیف نیستند باوجودیکه سازمان عفو بین الملل جهانی بارها به دولت ایران هشدار داده است که هرچه زودتر دستگیر شدگان قیام دیماه را باید آزاد کند .
سرنوشت دانشجویان بازداشتی به کجا می انجامد ؟.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید