سالروز شهادت جهان پهلوان تختی قهرمان مردم ایران گرامی باد

0
767
سالروز شهادت
سالروز شهادت جهان پهلوان تختی قهرمان مردم ایران گرامی باد

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۰/۱۷-سالروز شهادت جهان پهلوان تختی قهرمان مردم ایران گرامی باد

۱۷ دیماه سالروز شهادت جهان پهلوان تختی است
سنت تختی چه بود ؟
سنّت رادمردانه و مردم‌گرایانه جهان‌پهلوان تختی که همچون بسیاری از نامدارترین پهلوانان تاریخ ما از مردم‌گرایی و شجاعت و عرفان مولای متّقیان علی‌(ع) الهام گرفته، همچنان در جامعه ورزشکاران و قهرمانان ورزشی ما پایدار مانده است
در آستانه سالگرد این پهلوان نامدار ایران به روح پر فتوح اش درود می فرستیم وراه اورا که آزادی ایران وایرانی است ادامه میدهیم.
جهان‌پهلوان تختی؛ از نامدارترین قهرمانان تاریخ ایران، تسلیم دشمن مردم نشد و برای همیشه پایدارماند۱۷دی ۱۳۴۶ سالگرد شهادت جهان پهلوان تختی است .
غلامرضا تختی بلندآوازه ترین قهرمان ورزشی ایران، توسط ساواک شاه به جرم تسلیم نشدن به خواسته‌های دربار، وبه جرم آزادی خواهی ومردم دوستی به شهادت رسید.
او، قهرمانی بود که در صحنه‌های بین‌المللی ورزش، افتخارات بسیاری برای ایران به ارمغان آورد.
جهان‌پهلوان غلامرضا تختی در شهریورماه ۱۳۰۹در خانی‌آباد تهران متولد شد. تختی در مسابقات جهانی سال ۱۹۶۱در یوکوهامای ژاپن، پشت همه پهلوانان جهان را به خاک رساند و عنوان جهان‌پهلوان را از آن خود کرد.
کارنامه پرافتخار ورزشی او شامل چهار مدال طلا و هفت مدال نقره است.
جهان‌پهلوان تختی در قیام ۱۵خرداد سال ۴۲، همراه مردم و علیه دیکتاتوری شاه فعالیت داشت.تلاش او در راه کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده بوئین‌زهرا و فعالیتهایش با جوانان مبارز و آیت‌الله طالقانی در راه آزادی مردم ایران، اورا در قلوب همه مردم جا داد.
رژیم شاه، تختی پرشور و آزاده ‌را که محبوب مردم و الگوی ورزشکاران آزاده میهن‌مان بود در روز هفدهم دیماه ۱۳۴۶ به شهادت رساند.

سالروز شهادت جهان پهلوان تختی قهرمان مردم ایران گرامی باد
سالروز شهادت جهان پهلوان تختی قهرمان مردم ایران گرامی باد

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید