زندانی سیاسی مریم اکبری منفرد ؛طی نامه ای ؛ از آتنا دائمی و گلرخ ایرایی حمایت کرد

0
642
مریم اکبری منفرد
زندانی سیاسی مریم اکبری منفرد ؛طی نامه ای ؛ از آتنا دائمی و گلرخ ایرایی حمایت کرد

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۱/۲۴-زندانی سیاسی مریم اکبری منفرد ؛طی نامه ای ؛ از آتنا دائمی و گلرخ ایرایی حمایت کرد

متن نامه مریم اکبری منفرد:
«سنگ خشونت درنهایت سرعت می چرخد با قساوت تمام هر دانه ایی را که بر گلویش می‌گذارد خرد می‌کند. اما ایران و ایرانی طوق بندگی و عبودیت ظالمان را برداشته تا از نعمت شخصیت و آزادی و تساوی حقوق برخوردار گردد و این است که مرگ بانام برایش لذت‌بخش تر از ننگ و تمکین در برابر زور است و خود را از نردبان انسانیت بالا می‌کشد تابه حقایق بیشتری آگاهی یابد.

۹ روز از اعتصاب غذای گلرخ و آتنا عزیز می گذرد و کسی پاسخگو نمی‌باشد.

اعتصاب غذا واژه ایی آشناست اما شنیدن ان کجا و شاهد درد کشیدن یک انسان که در اعتصاب غذا به سر می‌برد کجا؟!

زیر فوران درد و هر روز ذره ایی از وجودت آب شدن و تو چاره‌ای جز ادامه‌ی مسیر برایت نباشد و هرروز ناتوان‌تر از روز قبل ولی مصمم‌تر در مسیری که پای نهاده‌ای زیرا که تنها تیری است در تاریکی. در اعتصاب خشک دیگر بحث سر روز و ساعت نیست، دیگر صحبت از جدا شدن ذره، ذره وجودت نیست.

بلکه اتفاق در لحظه است در ثانیه، ازکارافتادن کل سیستم بدن در یک لحظه، نفس‌ها به شماره افتادن؛ تنفس‌های نفس‌گیر و هر آن امکان بالا نیامدن نفس بعدی!!!

خشکی دهان، چسبندگی لب و دهان و زبان و… ایست قلبی با هیچ واژه ایی نمی‌شود لحظه های دردناک اعتصاب غذا را به تصویر کشید جان گلرخ و آتنا درخطر است.

مطلع شدم آقای حاج مرادی در پاسخ مادر آتنا که گفته بود بچه ها می‌خواهنداعصاب خشک بکنند جواب داده: ‘برایم مهم نیست’.

البته که برای شما که میراث دار سلف خویش هستید جان آدمی ارزش ندارد، اسلامی که در دهه‌ی ۶۰ چوبه‌های دار، جوخه‌های اعدام و خون جوانان میهن را نردبان ترقی خویش کردند و اینک در بالاترین مناصب دولتی تکیه زده‌اند و به هیچ نهادی هم پاسخگو نیستند و هر بلایی که می‌خواهند بر سر زندانیان می‌آورند و درنهایت به اسم خودکشی و مصرف مواد مخدر و…. پرونده‌ها را مختومه اعلام می‌کنند.

قانون و اخلاق و وجدان و این قبیل واژه‌ها کمترین اعرابی در این حاکمیت ندارد. به بردگی در آمدن انسانیت و سلب کردن کرامت انسانی ماهیت این حکومت است.

من مریم اکبری زندانی سیاسی، از زندان اوین، از پشت دیوارهای سنگی دست استمداد به سوی مجامع بین‌المللی و نهادهای حقوق بشری دراز می‌کنم و از همه‌ی کسانی که قلبشان برای انسان و انسانیت می‌تپد تقاضا دارم فریاد مادر گلرخ و آتنا را بشنوید.

چشمان امیدوار مادران به سوی شماهاست. شماهایی که از نیروی ایمان و عقیده به آزادی نوع بشر بر خوردارید انها را ناامید نکنید. حضور شما اثری تعیین کننده خواهد داشت و ارزش نهایی هر زندگی در حضور لحظه های سرشار از احساس وظیفه در آن لحظه هاست.

مریم اکبری منفرد زندان اوین بهمن ۹۶

مریم اکبری منفرد

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید