زمینه سازی فشار بردانشجویان درآستانه سال تحصیلی جدید جهت حجاب اجباری

0
142
زمینه سازی فشار بردانشجویان
زمینه سازی فشار بردانشجویان درآستانه سال تحصیلی جدید جهت حجاب اجباری

دانشجو آنلاین۱۳۹۸/۶/۳-زمینه سازی فشار بردانشجویان درآستانه سال تحصیلی جدید جهت حجاب اجباری

زمینه سازی فشار بردانشجویان درآستانه سال تحصیلی جدید جهت حجاب اجباری
یکی از معضلات و فشارهای دائمی برروی دانشجویان بخصوص دانشجویان دختر بحث حجاب و عفاف است نظام تاکنون با رها و بارها با ایجاد کمیته های انظباطی و حراست و ایجاد گشت ارشاد در دانشگاه ها، تلاش کرده است که هرچه بیشتر بر دستگاه زن ستیزی و فشار حداکثری بر دانشجویان را اعمال کند.
دریکی از این فشارها ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزادگفته است:
«باراساس دستور العمل رعایت حجاب و عفاف در دانشگاه ها بایداین موضوع به طور جدی دنبال شود و مسئولان باید با تذکر تربیتی دانشجویان را مورد هدایت قرار دهند».
او ادامه داد:
« حفظ پوشش بانوان در محیط های دانشگاه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که باید در این رابطه برنامه های فرهنگی و عقیدتی به طور مستمر اجرایی شود تاجوانان نسبت به اهمیت حجاب آگاه شوند درواقع می توان برنامه ریزی دقیق در این زمینه کارگاههای آموزشی حجاب و عفاف را به صورت عملیاتی انجام داد.
وی گفت: درهرترم تحصیلی دانشجویان، کارگاههای آموزشی برگزار کنند.
گفتنی است که زن ستیزی ویژگی های برجسته این نظام قرون وسطایی است
مقابله با دانشجویان دختر به بهانه بدحجابی، از مؤثرترین حربه‌ها برای ایجاد خفقان در دانشگاه هاو خاموش‌کردن هرصدای اعتراضی است. ده‌ها نهاد سرکوبگر رژیم برمحور زن‌ستیزی می‌چرخد.
زن‌ستیزی به بهانه دین، به این دلیل سیستماتیک و مستمر شده که اهرمی برای سلطه انحصاری ولایت فقیه است.
درطی ماههای اخیر در دانشگاه با ایجاد گشت ارشاد در دانشگاه، اعتراض و به بند کشیدن دانشجویان به علت فعالیت در فضای مجازی از درگیریهای جدی دانشجویان با نظام بوده است.

بیشتربدانیم:

درپی اعتراضات گسترده دانشجویان دانشگاه تهران مبنی بر فشارهای مضاعف حراست و کمیته های انظباطی بر سرحجاب که درروز ۲۳ اردیبهشت ۹۸ درمحوطه دانشگاه تهران صورت گرفت و عده ای ازچماقداران حزب اللهی دانشجویان را مورد ضرب وشتم قراردادند ؛ عکسها و فیلم های این حمله و هجوم به دانشجویان تمامی شبکه های اجتماعی را دربرگرفت و به انبوه در دنیا رسانه ای شد.
دراین بین خبرگزاری آسوشیتد پرس و خبرگزاری فرانسه نیز در این زمنیه انعکاساتی دادند.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین

نظر بدهید