زمانه زیویی فعال مدنی کردو دانشجو به شلاق و جریمه نقدی محکوم شد

0
734
زمانه زیویی فعال مدنی کرد
زمانه زیویی فعال مدنی کرد به شلاق و جریمه نقدی محکوم شد

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۹/۲۳-زمانه زیویی فعال مدنی کرد به شلاق و جریمه نقدی محکوم شد ؛ این فعال مدنی در بیدادگاههای دولت ایران محکوم شدکه یک میلیون و هشتصد هزار تومان جریمه نقدی بپردازد و باید ۵۰ضربه شلاق نیز متحمل شود .
زمانه زیویی فعال دانشجویی کرد متهم شده است که در تجمعاتی شرکت کرده است که از استقلال کردستان حمایت کرده اند و این کار منجر به اخلال درنظم شده است .
شایان ذکر است که درپی همه پرسی برای استقلال کردستان عراق ؛ همشهریان کرد ایرانی نیز در شهرهای کردستان ایران از این حرکت استقبال کرده و پس ازپیروزی کردها دراین همه پرسی به خیابانها ریخته و اقدام به رقص وپایکوبی کردند .
اما رژیم ایران با این اقدام مردم کردستان بشدت برخورد کرد و نیروهای اطلاعاتی عده زیادی ازمردمی که در این تجمعات و گردهمایی ها شرکت کرده بودند را بازداشت کرد .
طبق اخبار رسیده قرار است که محاکمه این افراد بازداشت شده درروزهای آینده در بیدادگاه سقر آغازشود .
اما آنچه که قابل توجه است اینکه فعالان و دانشجویان مدنی ایرانی تنها وتنها به جرم داشتن عقایدشان باید متحمل زندان وشکنجه و جریمه شوند
سرنوشت همه کسانیکه از عقاید ونظرات خودشان کوتاه نمی آیند چیزی به جز زندان وشکنجه و شلاق نیست ؛ این نقض آشکار حقوق بشر درایران است که بارها درمجامع بین المللی تفتیش عقاید محکوم شده است
زمانه زیویی فعال مدنی ودانشجوی کرد نیز قربانی همین دستگاه ضدانسانی حاکم برایران است .
دریک کلام نبود آزادی و نداشتن حق آزادی بیان تنها وتنها مشکل مردم ایران است که باید برعلیه این ستم برشورند.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید