روح الله دهقانی استاد دانشگاه علوم پزشکی کاشان پس ازحبس به اجبار بازنشسته شد

0
1070
روح الله دهقانی استاد دانشگاه علوم پزشکی کاشان
روح الله دهقانی استاد دانشگاه علوم پزشکی کاشان پس ازحبس به اجبار بازنشسته شد

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۷/۱۸-روح الله دهقانی استاد دانشگاه علوم پزشکی کاشان پس ازحبس به اجبار بازنشسته شد

روح الله دهقانی استاد دانشگاه علوم پزشکی کاشان پس ازحبس به اجبار بازنشسته شد
دکتر روح الله دهقانی با مدرک حشره شناسی پزشکی و دکترای تخصصی بطور تمام وقت و رسمی ا زاعضای هیئت علمی و استاد دانشگاه کاشان می باشد.
آقای روح الله دهقانی عضو هیئت علمی آموزشی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی کاشان کتابی با عنوان« انسان؛ محیط و بیماری» را تالیف کرد. اما به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تشویش اذهان عمومی به یک سال حبس محکوم شد.
این استاد دانشگاه را به اجبار بازنشسته کردند.
روح الله دهقانی در زمینه تالیف این کتاب می نویسد:
«عنوان کتاب منتشر شده “انسان،محیط و بیماری” است که به عوامل محیطی موثر بر سلامت انسان می‌پردازد که در سال ۹۳ با مجوز وزارت ارشاد چاپ شد ولی بعدا به مشکل خورد در این کتاب من عوامل محیطی موثر بر سلامت انسان را جمع‌آوری کردم که در دنیای امروز و به خصوص در جهان سوم یکی از مهم‌ترین آن‌ها عوامل اجتماعی است.
واقعیت این است که در وضع کنونی کشوری مثل افغانستان، کرم آسکاریس اهمیت ندارد بلکه عاملی مثل طالبان اهمیت دارد؛ در همه‌جای دنیا بروز جنگ‌ها و حوادث سیاسی مهم‌ترین عواملی هستند که سلامت انسان را به خطر می‌اندازند و این در جهان سوم موثرتر است. من در این کتاب به اینگونه عوامل پرداختم. من هفت تا هشت سال از عمر خود را صرف چنین تحقیقاتی کردم، رییس مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت دانشگاه علوم پزشکی کاشان بودم و با تلاش خودم این مرکز را در کشور چهارم کردم اما به جای حمایت اینطور رفتار می‌کنند.»

«پس از این جریانات من بازنشسته‌ی اجباری شدم و از طرف بعضی همکاران که مسوولیت دارند، جز تحقیر و توهین و ارعاب ندیدم؛ چهار سال است که پرونده‌ی من درجریان است و الان من تقریبا خانه‌نشین شده‌ام اما استادهایی که نظرشان به نظر مسوولان نزدیک است تا هشتاد-نود سالگی کار می‌کنند این تبعیض، ظلم به دانشگاه است.
آری این است سرنوشت فرهیختگان اساتید و دانشمندان در نظام جهل و جنایت

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو

نظر بدهید