رشد قارچ گونه دانشگاه ها آموزش عالی را به‌شکست کشانده است

0
839
رشد قارچ گونه دانشگاه ها آموزش عالی را
رشد قارچ گونه دانشگاه ها آموزش عالی را به‌شکست کشانده است

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۷/۳-رشد قارچ گونه دانشگاه ها آموزش عالی را به‌شکست کشانده است

چرا در دانشگاه های ایران رشد قارچ گونه صورت گرفته است؟
تنزل کیفی سطح علمی دانشگا های ایران و بیکاری حداقل دو سوم فارغ‌التحصیلان، آموزش عالی را به‌شکست کشانده است از این رو بر آن شدیم که نگاهی کارشناسانه به این معضل اجتماعی که گریبان جوانان و دانشجویان را گرفته است داشته باشیم.

این معضلی است که همه کارشناسان داخلی نظام نیز به آن اذعان دارند.

نخست اشاره ای به اظهارات سران همین نظام نسبت به رشد قارچ گونه دانشگاه و شکست این سیاست می پردازیم:
ضیاءالله اعزازی نماینده مجلس نظام از شهرستان بناب با انتقاد از رشد قارچ گونه دانشگاه های علمی، کاربردی در کشور تصریح کرد: برای هر فرد و مجموعه ای مجوز تأسیس دانشگاه داده اند و آن ها نیز با گرفتن پول مدرک صادر می کنند که نتیجه اش این می شود که الان شاهد هستیم!
خبرگزاری مهر ۳ مهر۹۷
https://bit.ly/2Ieol0K
***
بیکاری کابوس فارغ‌التحصیلان است و رشد قارچ گونه موسسات و مراکز آموزش عالی با رشته ها و گرایش های متعدد و سهولت ورود و فارغ التحصیلی از مراکز دانشگاهی باعث شده تا سطح کیفی آموزش های دانشگاهی به شدت افت کرده و شاهد سیل عظیم تحصیلکرده های ناکارآمد، بیکار، فاقد مهارت و دانش عملی و سردرگم باشیم.
سایت ایمنا ۱۵آبان ۹۵
https://bit.ly/2O7VQY4

علل رشد قارچ گونه دانشگاه ها درایران چیست؟
رشد قارچ گونه دانشگاهها به دو دلیل صورت گرفته یکی غارت مردم، زیرا تمامی این دانشگاههای ایجادشده غیر دولتی هستند.
واینکه تمامی هیئت مدیره این دانشگاهها ازسران رژیم هستند . مثل دانشگاه آزاد که از خامنه‌ای و رفسنجانی و غیره در آن نقش داشته و دارند.
دومین دلیل که دلیل اصلی و پایه ایست حل مشکل امنیتی جوانان در نظام حاکم است.
این رژیم به دلیل ناتوانی در بسیج جامعه و بخصوص جوانان برای ساختن ایرانی آباد و آزاد پیوسته نیاز به کنترل و اعمال سرکوب آنان برای بقای حاکمیت خودش داشته و دارد.

واقعیت این است که قبل از شروع جنگ ایران و عراق که این جنگ هم با تحریک همین آخوندها به راه افتاد؛ بخش اعظم جوانان جذب سازمانهای انقلابی آن زمان شده و می شدند مثل سازمان مجاهدین خلق ایران و سازمان فداییان خلق ایران .
که این جوانان را با بخش ناآگاه جوانان سرکوب می کرد.
بعد هم کودتای فرهنگی درسال ۱۳۵۹ و بستن دانشگاه ها به مدت ۳ سال و ادامه سرکوب جوانان و دانشجویان را دنبال میکرد.
ولی بعد از جنگ بخصوص رفسنجانی وباندش به این صرافت افتادند تا با گسترش قارچ گونه دانشگاههای آزاد که ظاهرا غیر دولتی و خصوصی بودند جوانان را جذب این دانشگاهها بکنند و در آنجا هم با اخاذی از آنها تحت عنوان شهریه، خانواده‌های آنان را غارت کنند و مهمتر این که نسلی از جوانان پرشور را که می‌توانستند در صحنه اجتماعی به دلیل بیکاری دردسر برای رژیم آخوندی تولید کنند وارد دانشگاه کرده و با چندین ارگان سرکوبگر کنترلی، مثل بسیج دانشجویی، بسیج کارمندی و بسیج اساتید و حراست و کمیته انضباطی و معاونت دانشجویی و دفتر اطلاعات و انتظامی در دانشگاهها و سهمیه بندی مزدوران بسیجی و وارد کردن اساتید وابسته به خودش که از پاسداران و شکنجه گران دهه ۶۰ بودند در هیئت علمی دانشگاهها، زیر چتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها این کنترل را به اوج برسانند.
برایشان هم اصلا مهم نبود که این نوع دانشگاهها اساسا مدارکشان اعتباری ندارد و در همه زمینه ها زیر استاندارد هستند و فارغ التحصیلان آنها پس از تحصیل اغلب بیکار خواهند شد. مهم برای آنان این بود که دوره بروز غرور و غیرت جوانی در راستای آزادیخواهی مردم ایران را تحت کنترل درآورده و منحرف کنند. این مبنای امنیتی چیدن دانشگاههایی است که به طور قارچ گونه در همه شهرها ایجاد کردند.
بنابراین بودجه بندی و سایر امورات مربوط به دانشگاه ها را باید از منظر امنیت نظام دید .

اما از آنجا که نظام ارتجاعی ولایت فقیه فاقد توانمندی انظباق فعال با شرایط زمانه است، در همه عرصه‌های اجتماعی جز ننگ و غارت و سرکوب و کشتار و دجالگری دستاوردی نتوانست به بار بیاورد.
و رشد قارچ گونه دانشگاه ها هم روی سر خودش خراب شد زیرا که با خیلی عظیم بیکاران و دانشجویانی که بخاطر شرایط سخت اقتصادی دیگر مثل گذشته طالب حضور در دانشگاه های آزاد وغیر انتفاعی نیستند روبرو شده است.

رشد قارچ گونه دانشگاه
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید