رادیولوژیستها و سونولوژیست‌های سراسر ایران در برابر وزارت بهداشت تجمع کردند

0
620
راديولوژيستها و سونولوژیست‌ها
رادیولوژیستها و سونولوژیست‌های سراسر ایران در برابر وزارت بهداشت تجمع کردند

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۱/۲۵- رادیولوژیستها و سونولوژیست‌های سراسر ایران در برابر وزارت بهداشت تجمع کردند

رادیولوژیستها و سونولوژیست‌های سراسر ایران در برابر وزارت بهداشت تجمع کردند
شماری از رادیولوژیست‌ها و سونولوژیست‌های سراسر ایران در اعتراض به «خود ارجاعی و انجام سونوگرافی در مطب پزشکان زنان در مقابل وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی تجمع کردند
بر اساس طرح «خود ارجاعی»، مجوز انجام سونوگرافی‌های مربوط زنان ؛ به متخصصان زنان نیز داده شده است و پزشکان متخصص می‌توانند در مطب‌های خود تجهیزات سونوگرافی داشته باشند.
یکی از رادیولوژیست‌های شرکت کننده در این تجمع، گفت: به گفته او، تمام رادیولوژیست‌ها خواستار پایان دادن به خودارجاعی پزشکان زنان و جلوگیری از انجام رادیولوژی و سونوگرافی در مطب، بدون داشتن تخصص هستند.
شایان ذکراست که :
رادیولوژیست‌ها در سال ۹۴ در مقابل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تجمع کرده بودند که با «برخورد قهرآمیز مسئولان این وزارتخانه و ورود نیروهای پلیس به صحنه» ‌مواجه شدند و «در نهایت، درخواست‌ها بی‌نتیجه ماند»
لازم به یاد آوری است که حراست وزارت بهداشت و درمان تجمع کنندگان را با محدودیتهایی روبرو کرده است و رضا سید علیخانی،‌ رئیس مرکز حراست وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی، گفته بود: «هر گونه تجمع بدون مجوز، در مقابل وزارت بهداشت غیر قانونی بوده و مسئولیت عواقب آن متوجه برگزار کنندگان آن است».
این تجمع در هوای بارانی صورت گرفت.
این افراد متخصص مطالبات خودشان را روی پلاکاردهایی نوشته و برروی دست بلندکرده بودند
ازجمله :
هرپزشک یک دستگاه سونوگرافی
منع خود ارجاعی
خاطرنشان میشود که اعتراضات و تجمعات مردمی درتمامی اقشار اجتماع جریان دارد و مردم ایران بخاطر مطالباتشان در هر کوی و برزن به اعتراض برخاسته اند اما پاسخگویی برای کمبودها و معضلاتشان وجود ندارد این نشان از وضعیت کشوری است که درنابسامانی و هرج ومرج بسر میبرد. وتنها راه حل تغییری بنیادین است.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید