رئیس دانشگاه امیرکبیر : دردانشگاه های ایران صنعت و دانشگاه ارتباطی باهم ندارند

0
222
رئیس دانشگاه امیرکبیر
رئیس دانشگاه امیرکبیر : صنعت و دانشگاه ارتباطی باهم ندارند

دانشجو آنلاین۱۳۹۸/۴/۱۷-رئیس دانشگاه امیرکبیر : صنعت و دانشگاه ارتباطی باهم ندارند

رئیس دانشگاه امیرکبیر : صنعت و دانشگاه ارتباطی باهم ندارند
درتاریخ ۱۷تیرماه ۹۸ معتمدی رییس دانشگاه پلی تکنیک تهران (امیرکبیر) در نشست روسای دانشگاهها گفت:
دانشگاه های ما برخلاف دانشگاه های کشورهای خارجی تقاضا محور نیستند و سازوکار لازم برای ارتباط با صنعت در دانشگاه ها ایجاد نشده و این باعث ضعف در دانشگاه ها شده است.
من به عنوان رئیس دانشگاه در وضعیت ارتباط صنعت و دانشگاه تفاوتی با دو سال پیش نمی بینم. همانگونه که دو سال پیش بود، الان نیز به همان صورت است.

در حال حاضر آنقدر درگیر مسائل خرد هستیم که به مسائل اصلی نمی رسیم. ما نتوانسته ایم سازوکار لازم را برای ارتباط دانشگاه و صنعت داشته باشیم و این باعث ضعف در دانشگاه ها شده است. دانشگاه های ما تقاضا محور نیستند. برخلاف دانشگاه های خارج از کشور که همه تقاضا محور هستند.

باید سازوکارهای ارتباط صنعت و دانشگاه ایجاد شده و نیاز صنعت به سمت دانشگاه ها حرکت کند تا دانشگاه ها نیز فعال شوند. خبرگزاری دانشجو۱۷ تیرماه ۹۸

واقعیت این است که در دانشگاه های ایران درطی این چهل سال استبداد دینی تنها تلاش اش ایجاد یک فضای امنیتی برای جلوگیری از هرگونه اعتراض و قیام بوده است به روشنی می توان فهمید که چرا دانشگاه های ایران تقاضا محور نیستند زیرا که دانشگاهی که روسایش ازپاسداران تشکیل شده و انتخاب روسای آن مستقیما دردست ولی فقیه باشد تنها دل نگرانی اش اعتراض وقیام دانشجویان بخاطر عدم آزادی بیان در محیط علم و دانش است.

تفکیک جنسیتی

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین

نظر بدهید