دوبرابر شدن قیمت لوازم التحریروفشارروی خانواده های دانشجویان و دانش آموزان

0
152
دوبرابر شدن قیمت لوازم التحریر
دوبرابر شدن قیمت لوازم التحریروفشارروی خانواده های دانشجویان و دانش آموزان

دانشجو آنلاین۱۳۹۸/۵/۲۶-دوبرابر شدن قیمت لوازم التحریروفشارروی خانواده های دانشجویان و دانش آموزان

دوبرابر شدن قیمت لوازم التحریروفشارروی خانواده های دانشجویان و دانش آموزان
در روز شنبه ۲۶مرداد ۹۸ رییس انجمن تولیدکنندگان نوشت افزاراز دو برابر شدن قیمت لوازم‌التحریر خبر داد.
محمودرضا صنعتکار با اشاره به افزایش قیمت دلار و محصولات پتروشیمی و افزایش حقوق و دستمزد نسبت به سال گذشته راعلت بالارفتن قیمت لوازم التحریردانست.
وی افزود: تولیدکنندگان لوازم‌التحریر نقدینگی کافی برای خرید مواد اولیه مورد نیاز یک سال خود را ندارند و اگر در زمان عرضه این مواد در بورس موفق به خرید نشوند، با توجه به اینکه زمان عرضه کالا در بورس مشخص نیست، مجبور هستند مواد اولیه را با اختلاف قیمت ۱۵ تا ۲۰ درصد از بازار آزاد تهیه کنند.

شایان ذکر است که صنایع پتروشیمی نظام ؛ تحریم می باشد و در بالارفتن قیمتها تاثیر مستقیم دارد .

افزایش هزینه تحصیل موجب بروز نگرانی در باره افزایش آمار کودکان بازمانده از تحصیل خواهد شد همچنان دانشجویان زیادی از بالارفتن قیمتها بسیار گلایه داشته و آن را بخشی از فشارهایی می دانند که برای ادامه تحصیل بسیار تاثیر منفی خواهد داشت.

مریم دانشجوی رشته علوم سیاسی دانشگاه تهران می گوید:
دانشجویان ؛از افزایش قیمت اقلامی همچون خودکار، دفتر، کاغذ، مواد غذایی و کتاب و… ناراضی هستند. اینها اقلامی هستند که نیاز ثابت دانشجویان بوده و هر دانشجویی برای تامین این اقلام دغدغه دارد و افزایش قیمت آنها مشکلاتی برای دانشجویان ایجاد کرده است.
رضا با اشاره به اینکه دانشجویان در کنار هزینه‌هایی که برای امکانات آموزشی دارند، هزینه‌های زیادی هم برای مواد غذایی دارند، گفت: «هزینه تامین مواد غذایی برای دانشجویان چند برابر است. وقتی قیمت یک بسته پنیر از حدود ۴۰۰۰ تومان به ۶۰۰۰ هزار تومان می‌رسد، میزان فشار مالی بر دانشجویان را محاسبه کنید.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین

نظر بدهید