دهمین روز اعتصاب کارگران راه آهن دورود

0
690
دورود
دهمین روز اعتصاب کارگران راه آهن دورود

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۱/۱۱-دهمین روز اعتصاب کارگران راه آهن دورود

روز سه‌شنبه۱۰بهمن‌ کارگران شرکت تراورس راه‌آهن ناحیه دورود دهمین روز اعتصاب خود را دراعتراض به پرداخت نشدن۳ماه حقوق‌شان و ۴ماه حق بیمه پشت سرگذاشتند.

یکی از کارگران راه‌آهن ناحیه دورود با اعلام خبر تجمع دوباره کارگران گفت: ما حدود ۱۵۰ کارگر راه‌آهن ناحیه دورود هستیم که تحت مسئولیت شرکت «تراورس» با سوابق بالای کاری در بخش امور نگهداری خط و ابنیه فنی خط آهن مشغول کاریم.
به گفته وی، شرکت «تراورس» به عنوان کارفرما به بهانه مشکلات مالی از پرداخت دست‌کم سه ماه دستمزد و ۴ ماه حق بیمه کوتاهی کرده است. به همین دلیل کارگران برای پیگیری مطالبات خود، کار در بخش نگهداری خطوط را از ده روز قبل متوقف کرده و در محل کار خود جمع شده‌اند.
به گفته وی، در ماه‌های گذشته شمار زیادی از کارگران زیرمجموعه شرکت تراورس با سوابق بالای کاری به بهانه کاهش هزینه‌های جاری از کار بیکارشده‌اند.
این کارگر شاغل در راه‌آهن ناحیه دورود درباره سایر مشکلاتشان گفت: غیر از بحث تاخیری که در پرداخت معوقات مزدی و بیمه داریم، کارفرما هر ماه مبالغی از حقوق کارگران بابت بیمه تکمیلی کسر می‌‌کند اما ما کارگران از خدمات بیمه تکمیلی به دلیل آنچه واریز نشدن حق بیمه تکمیلی به حساب شرکت بیمه‌گر عنوان می‌شود، بهره‌مند نیستیم.
وی با بیان اینکه کارگران خواهان مشخص شدن وضعیت پرداخت مطالبات معوقه خود هستند، گفت: تا این لحظه از جانب مدیران راه‌آهن ناحیه دورود استان لرستان پاسخ مشخصی به خواسته‌های ما داده نشده است.
به گفته وی، مدیریت کنونی شرکت «تراورس» با پرداخت نامنظم دستمزد و حق بیمه حدود ۷ هزار کارگر در نواحی ریلی کشور، گذران زندگی خانواده‌های آنها را با مشکل مواجه کرده‌ است.
او افزود: جدا از کارگران خطوط راه‌آهن ناحیه دورود ، سایر همکارانمان در سایر استانها نیز مرتب دست به اعتراض می‌زنند.
ب
بیشتر بدانیم:
کارگران راه آهن زنجان نیز در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق شان دست به اعتصاب زدند
همچنین کارگران راه آهن تهران -مشهدنیز در اعتراض به عدم پرداخت حقوق ماهانه بمدت ۴ ماه مسیر رابستند.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید