در آستانه سالگرد قیام ۱۸تیر۷۸یادی ازشهدای دانشجو فرشته علیزاده و عزت ابراهیم نژاد

0
496
در آستانه سالگرد قیام ۱۸تیر۷۸
در آستانه سالگرد قیام ۱۸تیر۷۸یادی ازشهدای دانشجو فرشته علیزاده و عزت ابراهیم نژاد

دانشجو آنلاین۱۳۹۸/۴/۱۶-در آستانه سالگرد قیام ۱۸تیر۷۸یادی ازشهدای دانشجو فرشته علیزاده و عزت ابراهیم نژاد

در آستانه سالگرد قیام ۱۸تیر۷۸یادی ازشهدای دانشجو فرشته علیزاده و عزت ابراهیم نژاد
دربیست امین سالگرد شهادت دو دانشجو اکنون ثمره خون شان به گل نشسته و نظام درگل مانده است.
هجمه تحریمها؛ لیست گذاری سپاه پاسداران توسط امریکا؛ برملاشدن تروریسم ونقش فعال نظام آخوندی در بی ثباتی منطقه و کشتار و جنایت د رسوریه ؛ لبنان؛ یمن؛ عراق؛ تونس ؛لیبی و تمامی کشورهای همسایه برکسی پوشیده نیست ؛ این ثمره خون فرشته علیزاده و عزت ابراهیم نژاد است که با خون سرخشان باعث سرافرازی جنبش دانشجویی درایران شدند و نشان دادن که دانشجویان نه مرده و نه خاکسترشده اند و این جنبش هر روز تسلیم ناپذیر به نبرد علیه استبداد دینی تا برپایی یک دولت دمکراتیک مبتنی برحکومت مردم بر مردم ادامه خواهد داد.

مردم ایران بخوبی می دانند که ولی فقیه درتله اتمی ؛ تحریمهای فلج کننده ؛ اقتصاد نابود شده و فضای انفجاری جامعه هیچ راه پس و پیشی ندارد از این رو با ادامه جنگ افروزیها درمنطقه ؛ حمله به نفتکش ها ؛‌فرودگاههای کشورهای منطقه مانند فرودگاه ابها در عربستان می خواهد به نیروهای درمانده اش بگوید می تواند در منطقه اولدورم قلدرم کند اما دیگر آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت.

در دانشگاه ها با فشار های امنیتی طاقت فرسا بر دانشجویان با پرکردن دانشگاه از وجود بسیجی و پاسدارو آخوندهایی که ازحوزه به دانشگاه گسیل می کند می خواهد هرچه بیشتر بر جو رعب و و حشت بیافزاید با ابلاغ احکام سنگین قضایی به دانشجویان بازداشت شده درقیام دیماه ۹۶ که حتی بدون دادگاه تجدیدنظر فقط رای را صادر وابلاغ میکند :
دادگاه تجدید نظر پدرام پذیره و پریسا رفیعی از دانشجویان دانشگاه تهران که قرار بود درتیرماه برگزارشود لغو شد و رییس جنایتکار قوه قضاییه اعلام کرد از این پس فقط غیابا دادگاه تشکیل شده و فقط رای به دانشجویان ابلاغ می شود این دقیقا همان ترس ووحشتی است که از قیام و تظاهرات دانشجویان دارند.
به لیلا حسین زاده ۲سال حبس تعزیری و ۲سال ممنوع الخروجی ازکشور صادرکرده است.

اما قیام ۱۸تیرماه ۷۸ و قیام ۸۸ وقیام ۹۶ دردانشگاه نشان داد که دانشجوی ایرانی تسلیم استبداد و واپسگرایی نخواهد شد زیرا که درقیام دیماه ۹۶ استراتژیک ترین شعار را سرداد:
«اصلاح طلب ؛ اصولگرا ؛ دیگه تمومه ماجرا»
اری دیگه تمومه ماجرا و حاکمان جانی درایران پس از ۴۰ سال غارت باید گورشان را گم کنند.

توجه:
عزت الله ابراهیم نژاد فارغ‌التحصیل رشته حقوق دانشگاه اهوازدر۱۸تیر سال ۷۸توسط مسعود ده نمکی به قتل رسیداو یکی ازشهدای کوی دانشگاه تهران است
عوامل قتل وی هیچگاه محاکمه نشدند و خود او پس از مرگ توسط دادگاه انقلاب متهم به اقدام علیه امنیت ملی شد. وکالت خانواده وی را شیرین عبادی به عهده داشت.
عزت درحال گذراندن دوران سربازی خود در ستاد مشترک سپاه پاسداران درتهران بود درشب ۱۸تیر سال ۷۸ به خوابگاه دانشجویان دانشگاه تهران درکوی دانشگاه رفته بود .
فرشته علیزاده فعّال دانشجویی دانشگاه الزهرا که در میان درگیری‌های پس از حمله شبه ‌نظامیان انصار حزب الله و پلیس به خوابگاه دانشجویان در کوی دانشگاه تهران در وقایع ۱۸ تیر ۱۳۷۸ ناپدید شد.
تاکنون هیچکدام ازارگانهای نظام جهل وجنایت ؛ حاکم برایران پاسخی به خانواده ومردم ایران درقبال مفقود وکشته شدن فرشته نداده اند .
اماخون فرشته وتمامی شهدای دانشگاه از سال ۶۰تاکنون درقیام سراسری مردم و دانشجویان ایرانی زنده وپویا است و تا محقق شدن آزادی و رهایی ادامه دارد.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین

نظر بدهید