دریافت شهریه ازدانشجویان و هزینه های جبران ناپذیرمادی وروانی

0
456
دریافت شهریه ازدانشجویان
دریافت شهریه ازدانشجویان و هزینه های جبران ناپذیرمادی وروانی

دانشجو آنلاین۱۳۹۷/۱۱/۱۱-دریافت شهریه ازدانشجویان و هزینه های جبران ناپذیرمادی وروانی

دریافت شهریه ازدانشجویان و هزینه های جبران ناپذیرمادی وروانی
دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی می نویسند:
در شرایط کنونی دانشگاه که بخشی از بودجه دانشگاه از طریق اخذ شهریه از دانشجویان شبانه تامین می‌شود که معمولا به غلط به اسم افزایش ظرفیت دانشگاه تمام شده، اما توجهی به اینکه دریافت شهریه چه هزینه‌های مادی و روانی‌ جبران ناپذیری برای دانشجویان در بر دارد نمی‌شود.
در این برهه زمانی قطعا وظیفه تمام ما دانشجویان و شوراهای صنفی است که با چنین روند افزایشی هم در افزایش ِ ظرفیت “شبانه” هم افزایش مبلغ شهریه‌ها مقابله کنند و برای تحقق آنچه وظیفه دانشگاه‌های دولتی است، تلاش کنند‌ که همانا افزایش سطح آموزش و خدمات عمومی” رایگان” برای همگان است. البته این تلاش مدت‌های زیادی است که از طرف شوراهای صنفی وفعالان آن پیگیری شده است و هم‌چنان با وجود تلاشی که برای تقسیط شهریه‌ها انجام شده با اخذ شهریه و پول از دانشجویان مقابله خواهیم کرد.

شایان ذکر است که افزایش هزینه و شهریه های دانشگاه های دولتی از معضلات و چالشهای دانشجویان بوده و هست و تاکنون باوجود اعتراضات گسترده ای که دانشجویان داشته اند همچنان ادامه دارد .
عده زیادی از دانشجویان با گذاشتن وقت و زمان زیادی بدنبال حل و فصل مساله تقسیط شهریه های خود بودند اما برای تعدادی عملی شد و برای اکثر آنان بی نتیجه ماند این ضربات روحی و روانی و مالی برای دانشجو جبران ناپذیراست زیرا که بخش اعظم ذهنش باید درگیر پی گیری های مساله استقراری و حل مسائل مالی اش باشد .

ازشروع سال تحصیلی ۹۷ ارگانهای وابسته به دانشگاه های کشور افزایش شهریه را اعلام کردند.
حسن علیزاده معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور درباره تسهیلات ویژه ارائه شده این دانشگاه برای پرداخت شهریه و تقسیط آن گفت: افزایش شهریه دانشگاه پیام نور در تمامی مقاطع حداقل ۱۰ درصد برای سال تحصیلی جاری در نظر گرفته شده است.
وی افزود: تسهیلات ویژه برای کمک شهریه دانشجویان دانشگاه پیام نور در نظر گرفته‌ایم به طوری که با رایزنی با بانک انصار این تسهیلات با کارمزد ۱.۴ درصد در نظر گرفته شده تا دانشجویان بتوانند شهریه ثابت خود را پرداخت کنند. تابناک ۱۷ مهر ۹۷

تجمع دانشجویان در دانشگاه تهران

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو

نظر بدهید