دریازده ماه سال ۹۶ نزدیک به ۵۰۰تن مداد پاک کن وارد کشور شده است

0
749
دریازده ماه سال ۹۶ نزدیک به ۵۰۰تن مداد پاک کن وارد کشور شده است
دریازده ماه سال ۹۶ نزدیک به ۵۰۰تن مداد پاک کن وارد کشور شده است

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۱/۲۳-دریازده ماه سال ۹۶ نزدیک به ۵۰۰تن مداد پاک کن وارد کشور شده است

واردات مداد پاک کن ۴میلیاردی شد

پنجشنبه ۲۳ فروردین – براساس آمار گمرک رژیم در ۱۱ ماهه سال ۹۶ بیش از ۴۸۲ تن مداد پاک کن از کشورهای مختلف جهان وارد ایران شده است.

این مداد پاک کن ها  از ۹ کشور اسپانیا، آلمان، امارات متحده عربی، جمهوری کره، چین، ژاپن، مالزی، هلند و هند وارد ایران شده است.

لازم به ذکر است که در بین کشور‌های ذکر شده چین با صادرات ۳۱۲ تن مداد پاک کن به ارزش ۷۷۰ هزار و ۹۴۴دلار اولین و بزرگترین صادرکننده این محصول به ایران بوده است.

بعد از چین، مالزی دومین صادرکننده مداد پاک کن به ایران بوده است که در مدت ۱۱ ماهه سال ۹۶ صادرات بیش از ۱۲۰ تن از این کالا درآمد ۴۵۶هزار و ۸۵۱دلاری را به خود اختصاص داده است.

همچنین کشور آلمان با خرید بیش از ۸ تن مداد پاک کن درآمد ۸۱هزار و ۵۶ دلاری را در ۱۱ ماهه سال ۹۶ نصیب خود کرده است.

دریازده ماه سال ۹۶ نزدیک به ۵۰۰تن مداد پاک کن وارد کشور شده است

بیشتر بدانیم:

متن زیر به نقل از روزنامه جوان متعلق به پاسداران است:

واردات بی‌رویه محصولات خارجی به کشور نه تنها مهار و کنترل نشده،بلکه با رشد بیش از ۱۸ درصدی(در ۹ ماهه سالجاری نسبت به زمان مشابه سال قبل) همراه شده است.

اخبار و گزارشات موجود نشان می‌دهد در ۹ ماهه سالجاری، ضریب واردات به نسبت مدت زمان مشابه سال قبل با افزایش ۱۸ درصدی همراه شده که این برای اقتصاد کشور، سازنده و خوشایند به نظر نمی‌رسد.

آنچنان که آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد، در بازه زمانی مذکور، حدود ۳۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار کالا وارد کشور شده است و در این میان شاهد وادرات انبوهی از اقلام و محصولات متعدد و متنوع از استراتژیک و اساسی تا بنجل و غیر ضروری بودیم.

اما واقعیت  این است که تولید ملی و داخلی زمانی ارزش خواهد داشت که دستان غارت گران و چپاولگرانی که درهرم قدرت اند مانند سپاه و دولت کوتاه شود.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید