درسیستان وبلوچستان خانواده ها به دلیل فقر از مدرسه رفتن فرزندان خود جلوگیری می کنند

0
1037
درسیستان وبلوچستان خانواده ها
درسیستان وبلوچستان خانواده ها به دلیل فقر از مدرسه رفتن فرزندان خود جلوگیری می کنند

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۱/۱۰-درسیستان وبلوچستان خانواده ها به دلیل فقر از مدرسه رفتن فرزندان خود جلوگیری می کنند

گزارش در باره دانش‌آموزان روستایی
بسیاری از دانش‌آموزان به دلیل مشکلات مالی در مناطق محروم از تحصیل بازمی‌مانند، در مناطق کم‌برخوردار مانند سیستان و بلوچستان بسیاری از خانواده‌ها به دلیل مشکلات مالی ناچارند از مدرسه رفتن فرزندان خود جلوگیری کنند.
۹۰درصد دانش‌آموزان در روستاها بعد از مقطع ابتدایی ادامه تحصیل نمی‌دهند؛ از یک سو امکانات آموزشی در روستاها محدود است و دانش‌آموزان ناچارند مسافت بسیاری را برای رفتن به مدرسه طی کنند و از سوی دیگر بدلیل فقر خانواده‌ها از ادامه تحصیل دانش‌آموزان جلوگیری می‌کند.
بیشتر بدانیم وبخوانیم:
کلاسهای درس در استان سیستان و بلوچستان حداقلهای استاندارد معمول را هم ندارد و دانش آموزان با مشکلات جدی مواجه هستند. هم اکنون بسیاری از مدارس استان سیستان و بلوچستان از کمبودهای جدی و چالش های مختلف رنج می برند. با وجود اینکه ۵۶۰ هزار دانش آموز در پایه های مختلف دراین استان در شروع سال مشغول تحصیل می شوند، اما مدارس این استان از کلاسهای درس استاندارد و امکانات اولیه نیز محروم هستند. یک معلم درباره وضعیت این مدارس می‌گوید: « با وجودی که در مدارس سایر استانها، خصوصا تهران از امکانات ویژه ای همچون بابای مدرسه، وسایل سرمایشی، آبخوری، سرویس بهداشتی، وسایل سمعی و بصری، سالن ورزشی و پنجره هایی رو به خورشید بهره می برند، اما این موضوع در این منطقه محروم هیچ مفهومی ندارد.»

درسیستان وبلوچستان خانواده ها
یک معلم مدرسه که بیش از ۲۰ سال سابقه تدریس درمدارس سیستان وبلوچستان را داردمی افزاید:«متاسفانه بیشتر مدارس خصوصا درمناطق روستایی این استان شرقی کشور نه تنها از ابتدایی ترین امکانات نیز محروم هستند بلکه فرسودگی شدید مدارس موجب شده تا هرلحظه احتمال تخریب آنها وجود داشته باشد.»
ازسوی دیگر فقر خانمانسوز دراین مناطق محروم  یکی از اصلی ترین علل ترک تحصیل و عقب ماندن کودکان از تحصیل میباشد .
اینها دردهای جامعه ایران است که تنها وتنها بایک تغییربنیادین درست خواهدشد.

درسیستان وبلوچستان خانواده ها
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید