درخصوص لغو سنوات دانشجویی۵۰ عضو شورای صنفی دانشجویان کشور نامه ای خطاب به منصورغلامی ارسال کردند

0
704
درخصوص لغو سنوات دانشجویی
درخصوص لغو سنوات دانشجویی۵۰ عضو شورای صنفی دانشجویان کشور نامه ای خطاب به منصورغلامی ارسال کردند

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۲/۲۳-درخصوص لغو سنوات دانشجویی۵۰ عضو شورای صنفی دانشجویان کشور نامه ای خطاب به منصورغلامی ارسال کردند

به دنبال کاهش سنوات دانشجویی و در پی این اقدام وزارت آموزش عالی اعتراضات و تجمعات گسترده ای از سوی دانشجویان دانشگاه ههای دولتی در سراسر کشور جریان دارد .

دانشجویان دانشگاههای بهشتی ؛فردوسی مشهد ؛ دانشگاه صنعتی قوچان ؛‌دانشگاه تهران ؛‌ دانشگاه امیرکبیر ؛‌ دانشگاه اصفهان و دهها دانشگاه دیگر نسبت به این اقدام ظالمانه اعتراض کردند و همچنان نیز این تظاهرات ادامه دارد .
به واقع حذف سنوات دانشجویی باعث بروز مشکلات عدیده ای برای دانشجویان خواهد شد زیرا همین حالا نیز دانشجویان
ایرانی کمرشان زیر هزینه های سنگین دانشگاه خرد شده است .
چه بسا خانواده هایی که همه هستی خود را می گذارند که فرزندانشان تنها بتوانند در مقطع کارشناسی دارای مدرک شوند ؛

دراین حال حذف و کاهش سنوات دانشجویی ستمی مضاعف وارد می کند .
درهمین راستا پنجاه شورای صنفی دانشجویان به منصور غلامی وزیر علوم روحانی نامه ای درخصوص لغو قانون سنوات نوشته اند که به بخشهایی از آن اشاره می کنیم:
«در پی تصمیمات وزارت متبوع شما در سال‌های اخیر و نگرش ناصحیح آن وزارت به امور آموزشی و رفاهی دانشجویان، شاهد کاهش سنوات تحصیلی و رفاهی دانشجویان ورودی ۹۳ به بعد بوده‌ایم که این امر موجب بروز مشکلات فراوان در روند تحصیل دانشجویان گرانقدر گردیده و منجر به ناعدالتی‌های بسیاری در سطوح گوناگون شده است. این در حالیست که تفکیک سنوات تحصیلی و رفاهی از یکدیگر و نیز کاهش این سنوات هیچ توجیه عقلانی به جز هم‌سویی شما با سیاستهای اقتصادی در راستا کالایی‌سازی آموزش عالی نداشته و دلایلی که در توجیه چنین تصمیماتی ذکر میگردد، به دور از انصاف و منطق می‌باشد.
حال یکبار دیگر شوراهای صنفی کشور مراتب اعتراض شدید خود را به قوانین سنوات تحصیلی دانشجویان اعلام نموده و به جد خواستار پیگیری و رفع هرچه سریعتر ایرادات آیین‌نامه مذکور می‌باشد که در واقع عدم رفع این ایرادات و‌ نواقص، مهر تاییدی بر سیاست ظالمانه افزایش فشار بر روی دانشجویان در راستای پولی‌کردن دانشگاه‌ها می‌باشد.

خواسته دانشجویان:

۱- عدم تمییز سنوات تحصیلی و رفاهی (چرا که اگر دانشجویی دارای شرایط بهره‌مندی از سنوات تحصیلی باشد قطعا باید از امکانات رفاهی نیز بهره‌مند گردد.)

۲- افزایش سنوات تحصیلی دانشجویان مقطع کارشناسی و دکتری به مدت ۱۰ نیمسال و کارشناسی ارشد به مدت ۶ نیمسال .

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید