درآمد ۶هزارمیلیاردی دانشگاه آزاد توی جیب کی میره؟

0
649
درآمد ۶هزارمیلیاردی دانشگاه آزاد
درآمد ۶هزارمیلیاردی دانشگاه آزاد توی جیب کی میره؟

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۱۰/۱۳-درآمد ۶هزارمیلیاردی دانشگاه آزاد توی جیب کی میره؟

درآمد ۶هزارمیلیاردی دانشگاه آزاد توی جیب کی میره؟

درروز ۴ دیماه ۹۷ اتوبوس حامل دانشجویان در پیچ جاده های بدون گارد ریل دانشگاهی که روی کوه ساخته شده بود واژگون شده و ۱۰ دانشجویی که اکثرا در دوره فوق لیسانس و دکترا بودند و در آستانه تز نویسی کشته شدند.پس ازاین حادثه مدیریت دانشگاه بلافاصله اعلام ۲روز تعطیلی کرد تا اولین کانون احتمالی اعتراض را خاموش کند.

کاربران شبکه های اجتماعی خبر دادند:
«به طرز شگفت‌آوری شاهد سانسور اسم دانشگاه آزاد از اخبار مربوط به واژگونی اتوبوس واحد علوم تحقیقات هستیم. فقط اعلام می‌کنن سرویس دانشگاه علوم تحقیقات».اما درمیان شلوغی ها داستان اصلی در بردن نظام ولایت و شخص خامنه‌ای است که دانشگاه آزاد را از چنگ باند رفسنجانی خارج کرد و در تیول باند خود درآورد و ولایتی گماشتهٔ خود را در رأس آن گماشت.
دانشگاه آزاد که توسط خامنه‌ای از تیول رفسنجانی خارج شده و به حیاط‌خلوت خودش ضمیمه شده طبق برآوردی در سال ۹۲ بیش از ۳۰۰هزار میلیارد تومان سرمایه داشت.

صادق زیباکلام روز ۵دی نوشت: «خیلی دشوار نیست تصور نمود که اگر مسئولیت دانشگاه آزاد در دست اصول‌گرایان نمی‌بود، صدا و سیما و سایر ارکان قدرت وابسته به آنان، چه قشقرق و امواج تبلیغاتی را علیه مسئولان دانشگاه به راه انداخته و خواهان پاسخگویی و دست‌کم استعفای آنان برمی‌آمدند. اما در شرایط فعلی بگونه‌ای با این حادثه دلخراش آن هم در روز روشن در پایتخت برخورد کرده‌اند کانه این اتفاق در کشور دیگری رخ داده است».به گفته مقامات حکومتی این دانشگاه سالانه ۶هزار میلیارد تومان در آمد از طریق شهریهٔ دانشجویان به کیسه ولی فقیه می‌ریزد.
اکنون ؛در اثر چپاول‌های نجومی، تعدادی دانشجو جانشان را از دست داده‌اند و نظام درهراس از برملا شدن غارت نجومی ؛ دروحشت از برخاستن آتش قیام است.

دانشگاه تهران
اما درجنگهای باندی نظام روزنامه جهان صنعت روز۵ دیماه ۹۷ درمقاله ای با نام «سکوت مقصر اصلی» نوشت:
«حالا نوبت این است که مسئولان هر کدام به‌نحوی شانه از مسئولیت خالی کنند و اشکالات را گردن سایر نهادها بیاندازند».
«محسن هاشمی به‌عنوان کسی که در ساخت این واحد دانشگاه آزاد نظارت داشته باید پاسخگوی عملکرد خود در خصوص ساخت جاده غیراستاندار و ناامن باشد» و سپس پای گماشتهٔ خامنه‌ای را به میان کشیده و افزوده است: «علی‌اکبر ولایتی و تهرانچی نیز به‌عنوان رئیس فعلی دانشگاه آزاد باید پاسخگوی این حادثه تلخ باشند.
شکستن این سکوت بی شک پای خامنه‌ای، تیول‌دار اصلی دانشگاه آزاد را به میان می‌کشد.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو

نظر بدهید