دانش آموزان به اجبار به مناطق جنگی اعزام میشوند

0
565
دانش آموزان به اجبار به مناطق جنگی
دانش آموزان به اجبار به مناطق جنگی اعزام میشوند

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۹/۲۳-دانش آموزان به اجبار به مناطق جنگی اعزام میشوند ؛ فرستادن دانش اموزان به اجبار به مناطق جنگی تحت عنوان کاروان راهیان ازشیوه هایی است که از دوران جنگ ضد میهنی بین ایران وعراق رایج شد و رژیم ایران دانش آموزان کم سن وسال را بعنوان نیروهای یکبار مصرف راهی جبهه ها میکرد و کشته بسیارزیادی هم دراین زمینه دادند.
روز ۲۲آذر۹۶ خبر اعزام دانش آموزان دبیرستان باهنر لاریجان به جنوب کشور جهت بازدید از مناطق جنگی و بدرقه شان توسط ولی محمد فضلی رئیس آموزش و پرورش‌، سرگرد کریمی فرمانده حوزه مقاومت بسیج لاریجان منتشر شد .
این در حالی است که روز سه شنبه ۲۱آذر ۹۶ بر اثر حادثه دلخراش تصادف اتوبوس حامل دانش‌آموزان دختر در جاده سوسنگرد حداقل ۵دختر دانش‌آموز، دو معلم زن و یک کمک راننده جان باختند و ۴۰دختر مجروح شدند. این دختران اهل شهرستان نظرآباد استان البرز بودند و توسط رژیم ایران تحت عنوان کاروان راهیان نور به اجبار به مناطق جنگی اعزام شده بودند. خاطر نشان می‌شود در سال ۹۱ هم در سانحه برای یک اتوبوس که عازم اردوی مناطق جنگی بود، ۲۶دانش‌آموز دختر ساکن استان چهار محال‌وبختیاری جان باختند.
زنده کردن خاطرات منحوس جنگ ضدمیهنی و فرستادن مردم خصوصاً دانش‌آموزان به جبهه‌های جنگ سابق برای رژیم آن‌چنان مهم است، که در اهمیت آن خامنه‌ای در ۱۶اسفند ۹۵گفت: ”«راهیان نور، ابتکاری بسیار بزرگ و مهم و یک فناوری نوین برای استفاده از ثروت و معدن طلای دفاع مقدس است». معدن طلای دفاع مقدس که دانش آموزان همچنان سربازان یک بار مصرف ان هستند .
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید