دانش آموزان ایرانی درمدارس تنبیه بدنی می شوند

0
1081
دانش آموزان ایرانی
دانش آموزان ایرانی درمدارس تنبیه بدنی می شوند

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۰/۲-دانش آموزان ایرانی درمدارس تنبیه بدنی می شوند
نهادینه شدن تنبیه درمدارس ایران
تنبیه بدنی درمدارس ایران یکی ازنگرانیهای جدی والدین است .
طبق اخبار وگزارشاتی که از ارگانهای حکومتی ارسال میشود دانش آموزان درمدرسه ازامنیت جانی برخوردارنیستند و به دلایل مختلف مورد آزار واذیت قرارمیگیرند و این مهم گاها منجر به تلفاتی جدی شده است به نمونه هایی دراین زمینه اشاره میکنیم:
ضرب ‌وشتم دانش‌آموز لرستانی توسط مدیر مدرسه
؛مدیر آموزش و پرورش منطقه در این شهر گفت: «حکم مدیر مدرسه “شهید انوشیروان رضایی” به‌دلیل ضرب‌وشتم یکی از دانش‌آموزان لغو و به دادگاه معرفی شد.
دانش آموز بجنوردی دراثر تنبیه بدنی راهی بیمارستان شد
؛این دانش‌آموز مصدوم گفت: معلم من را به‌عنوان نماینده کلاس تعیین و خودش برای دقایقی کلاس را ترک کرد و گفت هرکسی شلوغ کرد اسمش را بنویس. من تلاش می‌کردم کلاس را آرام کنم اما دانش آموزان سروصدا می‌کردند.
با توجه به، به هم ریختن میزها شروع به مرتب کردن آن‌ها کردم اما ناگهان یکی محکم پشت سرم زد وقتی برگشتم دیدم مدیر مدرسه است.
دوشنبه ۶آذر ماه ۹۶ ، تنیه بدنی دانش آموز خردسال در دبستان خاتم در شهرستان ایرانشهر توسط یک معلم بسیجی که با شلاق بر بدن نحیف این کودک خردسال زده است.
و اینک ماجرای تنبیه یک دانش آموز ۱۴ساله ساکن اسلام شهر ؛ را از زبان پدر این نوجوان می شنویم:
این بار بی سروصدا اتفاق افتاده و آن طور که پدر «امیرحسین» می گوید، ابتدا تمام شواهد حکایت از بیماری ناگهانی فرزندش داشت. «جابر جاهدشیران» در توضیح این موضوع می گوید: «ما ساکن اسلام شهر، شهرک محمدیه هستیم و فرزندم دانش آموز کلاس هفتم مدرسه موسی بن جعفر(ع) است. شنبه هفته پیش ساعت ۱۱صبح از مدرسه با من تماس گرفتند. به مدرسه که رسیدم، دیدم اورژانس جلوی درِ مدرسه است.»
امیرحسین سه روز در بیمارستان حضرت علی اصغر تهران بستری و روز سه شنبه از این بیمارستان مرخص شد، اما در روزهای بعد و با بررسی آموزش و پرورش اسلام شهر مشخص شد امیرحسین پس از سیلی معلم فرهنگ و هنر مدرسه، دچار تشنج شده است. آن طور که پدر این دانش آموز می گوید، امیرحسین پیش از این هم سابقه تشنج داشته، اما از ۷ سال پیش تاکنون این مشکل رفع شده بود: «امیرحسین ۷ سال پیش سابقه تشنج داشت و دیگر مشکلش حل شده بود.
روز سه شنبه هم مدیر و دو ناظم آمدند که رضایت بدهید که من حاضر به رضایت نشدم. چون اول به ما دروغ گفتند و بعد هم آن برخورد را داشتند. اگر همکلاسی هایش حق را نمی گفتند، ما فکر می کردیم که واقعا تشنج معمولی کرده است.»
اینها نمونه هایی از تنبیهات بدنی در مدارس ایران است .
حضور معلمین و مدیران بسیجی درمدارس که ذره ای از آموزش و پرورش درست دادن بویی نبرده اند وطبق روشی که درکل این نظام حاکم است یعنی شکنجه و تنبیه انسانها ؛ در مدارس هم با دست باز کودکان و دانش آموزان بی گناه را تنبیه میکنند .
دانش آموزان ایرانی درمدارس تنبیه بدنی می شوند
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید