قطع ارتباط دانشگاه لوون بلژیک با دانشگاه تهران به علت بازداشت استاد ایرانی این دانشگاه

0
176
دانشگاه لوون بلژیک
دانشگاه لوون بلژیک به علت بازداشت یک استاد ایرانی این دانشگاه با دانشگاه تهران قطع ارتباط کرد

دانشجو آنلاین۱۳۹۸/۵/۱۳-دانشگاه لوون بلژیک به علت بازداشت یک استاد ایرانی این دانشگاه با دانشگاه تهران قطع ارتباط کرد

دانشگاه لوون بلژیک به علت بازداشت یک استاد ایرانی این دانشگاه با دانشگاه تهران قطع ارتباط کرد
درپی دستگیری احمد رضا جلالی استاد دانشگاه لوون بلژیک که درپاسخ به دعوت دانشگاه های شیراز و تهران به ایران سفرکرده بود درتاریخ ۵ اردیبهشت ۹۵ دستگیرشده و به زندان اوین منتقل شد به این استاد دانشگاه اتهام جاسوسی زده شد.
اکنون نیز این استاد زیر اعدام و درسلول انفرادی بسر می برد.
از این رو دانشگاه لوون نسبت به این امر اعتراض کرده و با دادن نامه ای ارتباطات خودش را با دانشگاه های ایران بخصوص دانشگاه تهران قطع کرده است.
احمد نیلی رئیس دانشگاه تهران درمصاحبه ای با ایسنا گفت:
قرار بود دو دانشگاه تهران و لوون بلژیک دوره‌های مشترکی را برگزار کنند که این برنامه به دلیل اعتراض دانشگاه لوون به بازداشت یک استاد این دانشگاه در ایران برگزار نشد.
بیشتربدانیم:
محمود نیلی احمد آبادی، رئیس دانشگاه تهران دوشنبه ۱۳ اسفند ۹۷گفت: «دانشگاه تهران با یکی از دانشگاه‌های بلژیک به نام دانشگاه لوون همکاری‌های مشترک داشت و دوره‌های مشترک آموزشی بین دو دانشگاه برگزار می‌شد که این همکاری به دلیل مسائل سیاسی از سوی دانشگاه لوون لغو شد.» رادیو زمانه ۱۳اسفند ۹۷

اما واقعیت این است که احمد رضا جلالی ؛ به دلیل عدم همکاری با سپاه پاسداران درزمینه سلاحهای اتمی و جاسوسی از سایر کشورها برای رژیم ایران به اعدام محکوم شده است.
شایان ذکر است که بعد ازقیام های سراسری دیماه ۹۶ نیز تعدادی از دانشجویان ؛ اساتید دانشگاه های خارج از ایران هنگام سفر به ایران بازداشت شده واکنون در زندان اوین بسر می برند.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین

نظر بدهید