دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه بهشتی مبادرت به اخراج تعدادی از دانشجویان این دانشگاه کرده است

0
677
دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه بهشتی
دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه بهشتی مبادرت به اخراج تعدادی از دانشجویان این دانشگاه کرده است

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۳/۷-دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه بهشتی مبادرت به اخراج تعدادی از دانشجویان این دانشگاه کرده است

علت اخراج این دانشجویان را اینگونه نوشته اند :
لزوم چاپ مقاله در مجلات نمایه شده خارجی و در صورت عدم ارائه مقاله، دانشجو اخراج می شود
گفته شده است که اگر دانشجویان مقاله خودرا در مجلات خارجی چاپ نکنند اخراج شده و باید با مدرک کارشناسی دانش آموخته می شوند.
این اقدام صدای اعتراض دانشجویان این دانشگاه را درآورده است.
نامه دانشجویان معترض به رئیس دانشگاه
دانشجویان معترض طی نامه‌ای که به امضای آنها رسیده است، از محمد آقاجانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خواستند تا ضمن برگزاری جلسه‌ای، گلایه‌های دانشجویان در این جلسه مطرح و به آن پاسخ داده شود. تاکنون رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی واکنشی به نامه دانشجویان نداشته است.

درهمین زمینه برخی از دانشجویان معتقدند:
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به بهانه پایان سنوات مجاز تحصیلی(۶ ترم)به تعدادی از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نامه کتبی اخراج از دانشگاه را ابلاغ کرده و این در حالی است که این دانشجویان به دلیل طولانی بودن پروسه تایید شدن مقالات در مجلات خارجی، منتظر دریافت تاییده هستند!
فراتر از این، دانشگاه دانشجویان پسری را که مشمول خدمت سربازی هستند را به نظام وظیفه معرفی کرده و مشکلات این دسته از دانشجویان از سایرین بیشتر است.
ابلاغ نامه کتبی اخراج دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی و معرفی برخی از آنها به نظام وظیفه در حالی صورت گرفته که سال ورود دانشجویان اخراجی قبل از سال ۹۵ بوده و آیین‌نامه جنجالی در سال ۹۵ به تصویب رسیده است.

شایان ذکر است که بخاطر سیاستهای ضد دانشجویی در نظام حاکم برایران به تضادها ومشکلات دانشجویان نه تنها پاسخی داده نمی شود بلکه دانشجویانی که با طی کردن سالیان رنج و سختی برای احراز مدرک دکترا وکارشناسی ارشد با یک تصمیم نابخردانه با آینده ی دانشجویان اینگونه بازی میکنند زیرا که هیچ برنامه ای برای دانشجویان و آینده شان ندارند .

دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه بهشتی
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید