دانشجوی زندانی سیاسی علیرضا وارسته وضعیت جسمی اش رو به وخامت گرایید

3
116
دانشجوی زندانی سیاسی
دانشجوی زندانی سیاسی علیرضا وارسته وضعیت جسمی اش رو به وخامت گرایید

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۲/۲۱-دانشجوی زندانی سیاسی علیرضا وارسته وضعیت جسمی اش رو به وخامت گرایید

وخامت حال علیرضا وارسته پس از بازگشت از بیمارستان به زندان کاشان و بی تفاوتی مسئولین زندان به وضعیت وی

دانشجوی زندانی سیاسی علیرضا وارسته که در پی درمان ناقص به زندان بازگشته گردانده شد؛ با وضعیت وخیم جسمی و روحی روبروست. اما مسئولین زندان کاشان نسبت به شرایط وی بی تفاوت هستند.

بر اساس گزارشهای رسیده؛ دانشجوی۲۳ ساله زندانی به دلیل وخامت حالش قادر به انجام کارهای شخصی اش نیست و با کمک همبندیان خود می تواند ابتدایی ترین کارهای روزانه اش را انجام بدهد. این وضعیت پس از بازگرداندن او از بیمارستان و ناقص ماندن درمانش در بیمارستان شدت یافته است.

علیرضا وارسته که به یک بیماری حاد مبتلاست؛ پس از پیگیری های مستمر خانواده و تایید کمیسیون پزشکی در فروردین ماه ۹۷؛ به بیمارستان منتقل شد. اما در مدت بستری بدستور مسئولین زندان و اطلاعات کاشان دستها و پاهایش را با  دست بند و پابند به تخت بیمارستان می بستند. وی همچنین با بدرفتاریهای مامورین مراقب زندان روبرو بود. شرایط به وجود آمده تحت فشارها مانع ادامه درمان وی شد. فشارهای وارده بر وی به حدی بود که پزشکان معالج به این امر اعتراض کردند و زندانی بیمار خواهان بازگشت به زندان شد. عملا پزشکان معالج نیز به این نتیجه رسیدند که تحت این فشارها معالجات و ریل درمان به ضد خود تبدیل شده و باعث تشدید بیماری می شود.

پس از بازگشت به زندان (۲۹ فروردین ماه ۹۷) وضعیت علیرضا وارسته دانشجوی ۲۳ ساله بدتر شده به طوری که حتی قادر به انجام کوچکترین کارهای خود نیست. .

با وجود اینکه کمیسیون پزشکی رای بر آزادی وی داده و بیماری او را تایید کرده است؛ اما مسئولین زندان و بازجویان اطلاعات از آزادی وی خودداری می کنند.

دانشجوی زندانی سیاسی

  خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

3 كامنت ها

 1. […] علیرضا وارسته دانشجوی زندانی سیاسی باید در محیطی آرام باشد که بتواند استراحت کافی کرده و از امکانات پزشکی و زیستی درستی برخوردار باشد ؛زیرا که بخش اصلی درمان این زندانی داشتن محیطی آرام است. شکنجه گران زندان برای اینکه اورا بیشتر تحت فشار قرار دهند ؛ به عمد اورا نیمه شب بیدار کرده و مانع استراحتش می شوند ؛ همچنان درطی روزنیز با ضربه زدن به تخت وبیدارکردن آزارش می دهند . علیرضا از زمان بازداشت اش حق رفتن به محوطه وهواخوری زندان راهم ندارد و می بایست در سلول باشد . از داشتن ارتباط باسایر زندانیان محروم است . از وضعیت غذایی وبهداشتی زندان که بسیار سطح نازلی است رنج می برد. شایان ذکراست که علیرضا وارسته ۲۳ ساله دانشجوی دانشگاه تربیت معلم کاشان و دانشجوی اخراجی دانشگاه تربیت معلم پردیس کرج می باشد . این دانشجو روز ۸ آبان ۹۶ به دلیل ارتباط با خانواده های زندانیان سیاسی قتل عام شده سال ۶۷ ؛ درمنزل شخصی اش دستگیر شده است . به همین دلیل به ۱۰سال حبس محکوم شده است. […]

  • سلام
   ببخشید
   شماخبرسایت را مجددا کامنت کرده اید
   متوجه نشدم منظورتان چیست ؟
   اگر نکته ای هست صریحتر بگویید
   باتشکر
   ادمین سایت دانشجوآنلاین

  • سلامی مجدد
   انعکاس شما را دیدم که خبررا درج کردید
   متشکرم
   ادمین سایت دانشجوآنلاین

گذاشتن پاسخ