دانشجوی اخراجی رشته عربی دانشگاه دزفول در آستانه نابینایی کامل

0
568
دانشجوی اخراجی رشته عربی
دانشجوی اخراجی رشته عربی دانشگاه دزفول در آستانه نابینایی کامل

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۰/۲-دانشجوی اخراجی رشته عربی دانشگاه دزفول در آستانه نابینایی کامل
زندانی سیاسی احمد دبات دانشجوی اخراجی رشته عربی در دانشگاه پیام نور دزفول بود. وی در سال ۸۸ با فشار وزارت اطلاعات از دانشگاه اخراج شد.
او در استانه نابینایی کامل است .برای نجات اش تلاش کنیم.
بیوگرافی احمد دبات
احمد دبات: فرزند علیوى، فعال سیاسى اهل شهر شوش است که در اوایل سال ٢٠١٢ بازداشت شده است. وى به اتهام اقدام علیه امنیت کشور و ارتباط با سازمانهاى خارج از کشور، از سوى شعبه اول دادگاه انقلاب دزفول به ریاست قاضى معروف به “اندى” به ٢٠ سال حبس و تبعید در زندان شهر رشت محکوم شده است.
وى متاهل و داراى یک فرزند دختر است. احمد از دوران دبیرستان به فعالیت فرهنگى و شعر وادب عربى شدیدا علاقه مند بود. وى همانند دیگر جوانان عرب هر فرصتى را غنیمت مى شمرد تا گرایش ها و عقایدش را از طریق شعر علنى سازد و به دیگران عرضه نماید تا در راه روشنگرى جامعه اش قدمى برداشته باشد. احمد دبات اولین بار در سال ۲۰۰۹ در سن ۱۸ سالگى توسط اطلاعات شهر شوش بازداشت شد ودر مدت بازداشت چند ماهه اش به شدت شکنجه شد. در اثر شکنجه بدن وى از چند ناحیه دچار سوختگى شدید شده وشمارى از دندانهایش شکسته وناخنهاى انگشتان دست و پایش از بیخ کنده شده است.
درحال حاضر این دانشجوی اخراجی که در آستانه نابینایی کامل میباشد شدیدا نیازمند کمک میباشد .
ازارگانهای بین المللی وحقوق بشری خواهان رسیدگی فوری به وضعیت این زندانی سیاسی هستیم که در زندانهای قرون وسطایی رژیم ایران درحال نابینایی میباشد.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید