دانشجویان فیزیک دانشکده رازی کرمانشاه در اعتراض به کاهش بودجه دانشجویی

0
229
دانشجویان فیزیک دانشکده رازی
دانشجویان فیزیک دانشکده رازی

دانشجو آنلاین۱۳۹۸/۴/۱۰-دانشجویان فیزیک دانشکده رازی کرمانشاه در اعتراض به کاهش بودجه 

دانشجویان فیزیک دانشکده رازی کرمانشاه در اعتراض به کاهش بودجه
دانشجویان فیزیک دانشکده رازی دانشگاه کرمانشاه طی بیانیه ای اعتراض خود را نسبت به کاهش بودجه تحصیلات تکمیلی و نیز کاهش تعداد واحدهای پایان نامه از ۶واحد به ۳ واحد )تصویب شده از سوی هیئت امنای دانشگاه( از پذیرش دانشجو درمقطع کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی خودداری نموده است را اعلام کردند.

این تصمیم در نگاه اول تنها جنبه ی اعتراض به مسائل صنفی
کاهش حق الزحمه ی راهنمایی پایان نامه ها}؛ اساتید را نشان دهد اما با نگاهی دقیقتر میتوان گفت که تنها متضرر در این تصمیمگیری دانشجویان هستند.
اول اینکه اخذ ناگهانی این تصمیم باعث میشود بسیاری از دانشجویان که جزء نفرات برتر بوده و میتوانسته اند از سهمیه استعداد درخشان برای ادامه تحصیل خود استفاده کنند اکنون با سوختن سهمیه دیگر امیدی به جذب در دانشگاه محل تحصیل خود نداشته باشند.
دوم آن دسته از دانشجویان که به هر دلیلی قادر به ادامه تحصیل در شهری غیر از محل سکونت خود نیستند و با هدف قبولی در دانشگاه رازی، در آزمون ورودی کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی شرکت نموده اند اکنون با سهمیه ی صفر(!) در دفترچه ی انتخاب رشته مواجه میشوند و چاره ای جز انتخاب دانشگاههای دیگر و یا توقف در مقطع فعلی را ندارند که این مسئله از هر جهت ناعادلانه بوده و به صورت مستقیم آینده ی دانشجویان را تحت الشعاع قرار می دهد.
دراین بیانیه بخشهایی از معضلات دانشجویی مطرح شده است اما سوال اینجاست که منصور غلامی از روز نخست ورود به آموزش عالی هیچ حر کتی درراستای حل تضادها دانشجویان وبهبود وضعیت آموزش عالی نه تنها نکرده است بلکه هرروز با فشارهای امنیتی بر دانشجویان عرصه را تنگ تر کرده است.

 براندازی وظایف دانشجویان

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین

نظر بدهید