دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز نسبت به انتقال دانشگاه تجمع اعتراضی کردند

0
710
دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز
دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز نسبت به انتقال دانشگاه تجمع اعتراضی کردند

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۳/۹-دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز نسبت به انتقال دانشگاه تجمع اعتراضی کردند

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز

روز سه‌شنبه۸خردادماه۹۷ دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز در اعتراض به انتقال دانشگاه به مکانی جدید که به دلیل کمبود بودجه ساختمان‌هایش نیمه‌کاره و امکانات کافی ندارد دست به تجمع زدند.

شایان ذکر است که جابجایی و انتقال دانشگاه ها یکی از معضلات جدیدی است که دانشجویان با آن مواجه هستند

درست دربحبوحه امتحانات پایان سال نظام ضد دانشجویی ؛ مبادرت به جابجایی بعضی از دانشگا هها کرده است

همچنانکه دانشجویان دانشگاه هنر ومعماری درتهران نیز درطی ۳ الی ۴ روز اعتراضات گسترده ای را علیه این عمل دانشگاه داشتند .

دانشجویان نسبت به انتقال محل دانشگاه معترضند زیرا که با دورشدن محل دانشگاه مشکلات صنفی آنان افزایش خواهد داشت .

برخی از دانشجویان دانشگاه هنر می گفتند :

دانشجویان تئاتر اگر منتقل شوند مشکلات زیادی خواهند داشت. اول اینکه پلاتوها و کارگاه‌های نمایش ما همه در چهارراه ولیعصر واقع شده، از طرف دیگر تمام مراکز فرهنگی اینجاست؛ از تئاتر شهر، تالار وحدت، تالار رودکی و حافظ تا تماشاخانه شهرزاد و ایرانشهر که به اینجا نزدیک است. ما چرا باید از مرکز فرهنگی این‌قدر دور شویم؟ او در ادامه اضافه می‌کند: مترو ‌به اینجا نزدیک است، دسترسی راحت است، دانشگاه تهران و کتاب‌فروشی‌های دانشگاهی به ما نزدیک است. انگار می‌خواهند ما را به انزوا بکشند و دانشجوها را از مرکز فرهنگی دور کنند. ما اینجا چهار ساختمان داریم؛ یکی در البرز، یکی در خیابان فلسطین، یکی در چهارراه ولیعصر و همه اینها را می‌خواهند به سوهانک ببرند. حالا جالب اینجاست که استادان در‌این‌باره سر کلاس به ما می‌گویند و تهدید می‌کنند دانشگاه اگر یک کیلومتر تکان داده شود ما دیگر نمی‌مانیم، اما دانشگاه صلاح نمی‌داند به ما جواب بدهد. یکی دیگر از دانشجویان با بیان اینکه بسیاری از خوابگاه‌های دانشجویی در این منطقه قرار دارند، اظهار کرد: هزینه زندگی در این منطقه برای دانشجویانی که از شهرستان‌های دیگر برای تحصیل به این دانشگاه آمده‌اند، بسیار کمتر از سوهانک است، ضمن آنکه دانشجویان هنگام انتخاب دانشگاه، موقعیت جغرافیایی دانشگاه را نیز در انتخاب خود لحاظ کرده‌اند و انتقال ناگهانی دانشکده برای بسیاری از دانشجویان مشکلاتی ایجاد می‌کند. وی افزود: اگر ما در اعتراض به انتقال دانشکده، ترم آینده ثبت‌نام نکنیم، هیچ فایده‌ای ندارد، زیرا دانشگاه در یک‌سری از رشته‌ها بدون آزمون دانشجو می‌پذیرد و در نتیجه افراد دیگری ثبت‌نام خواهند کرد.

اما واقعیت این است که قبل ازهرچیز انتقال دانشجویان این است که می خواهند دانشجویان را ازقلب تپنده اعتراضات که در منطقه دانشگاه تهران است دور کنند ؛ زیرا که وحشت از اعتراضات وگسترده شدن آن را نظام برنمی تابد.

دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید