دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر:دست ازدهان دوزی و داغ ودرفش برداریدکه دیگر اثر ندارد

0
438
دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر
دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر:دست ازدهان دوزی و داغ ودرفش برداریدکه دیگر اثر ندارد

دانشجو آنلاین۱۳۹۸/۲/۲۶-دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر:دست ازدهان دوزی و داغ ودرفش برداریدکه دیگر اثر ندارد

دریک اقدام غیر قانونی دانشگاه خواجه نصیر دبیر شورای صنفی را به کمیته انظباطی خواند

شورای صنفی دانشگاه خواجه نصیر درمحکومیت مداخلات سرکوبگرانه سازمان امور دانشجویان باصدور بیانیه ای فراخواندن دبیر شورای صنفی دانشگاه را به کمیته انظباطی محکوم کرد.
دربیانیه آمده است:
اما گویا ساختار بی منطق و ضد دانشجوی دانشگاه و البته مرجع بالادست آن، سازمان امور ضد دانشجویان که تاب تحمل دانشجویان آگاه و ایستاده بر حقوقشان را ندارد، از حضور این دانشحویان در دانشگاه احساس خطر کرده و به هر ابزاری جهت برخورد با ایشان متوسل می شود. در اولین برخورد مستقیم سرکوبگرانه، رییس سازمان امور ضد دانشجویان، آقای صدیقی، ورود دبیر شورای صنفی خواجه نصیر را به سازمان ممنوع کرده و علیرغم نمایندگی ایشان از جانب دانشجویان خواجه نصیر، وی را از سازمان بیرون راندند.

در ادامه روند غیرقانونی، جلسه کمیته انضباطی بدوی بدون حضور وی تشکیل می شود و نهایتا طی هفته گذشته حکم کمیته ابلاغ شد. علیرغم شکایت دبیر شورا به کمیته انضباطی تجدید نظر و همچنین مرجع حقوقی دانشگاه، طی هفته جاری حکم دبیر شورای صنفی در غیاب او تایید می شود. تاییدی در آستانه انتخابات شورای صنفی که مشخصا در راستای ممانعت از حضور مجدد او در شورای صنفی بوده است و رویه این سازمان ضددانشجویی را به وضوح نشان می دهد. این در حالی است که روند معمول حاکم بر پرونده های کمیته انضباطی به این صورت است که پروندهها به صورت طویل المدت باز میمانند تا در صورت نیاز برای اعمال فشار علیه دانشجو به کار گرفته شوند.

باری این سناریوهای مضحک، پوسیده و تکراری دیگر کارکرد خود را از دست دادهاند و جز انباشت نارضایتی های فروخورده به هیچ نتیجه دیگری ختم نخواهند شد. لذا شورای صنفی دانشجویان صریحا هشدار می دهد که دست از دهان دوزی و داغ و درفش بردارید که تهدید و احضار و سرکوب دیگر اثر ندارد و چنانچه دهانی دوخته شود صدها دهان دیگر به سخن می آیند و سینه های مالامال از خشم و عصیان، این ماشین سرکوب و پرونده سازی را اسقاط خواهندکرد.
دانشجویان حق طلب و دغدغه مند بدون چشمداشت به حضور و یا عدم حضور در نهاد شورا، همچنان بر سر آرمان های خود می ایستند و برای احقاق آنها تلاش خواهند کرد و دانشجویان ایستاده بر آرمان نیز با اینگونه برخوردها بیش از پیش در مسیر فعالیت صنفی مصمم تر و پر توان تر مجاهدت خواهند کرد و این حدیث نفس آنان است:
🔻🔻🔻
که من
در تهاجم کولاک
یک جا تمام هیمه های جهان را
انبار کرده ام در پشت خانه ام
و در تفکر یک باغ آتشم
به تنهایی

 

تجمع دانشجویان در دانشگاه تهران

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین

نظر بدهید