دانشجویان دانشگاه ؛امیر کبیردرحال خواندن سرود یاردبستانی وخواهان لغو احکام ظالمانه علیه دوستان خود

0
718

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۲/۲۰-دانشجویان دانشگاه ؛امیر کبیردرحال خواندن سرود یاردبستانی وخواهان لغو احکام ظالمانه علیه دوستان خود

دانشجویان که در اعتراض به احکام سنگین و بازداشت دوستان دانشجوی خود تجمع کرده بودند بسیجیان ؛ به آنان حمله کرده و تلاش می کردند که تجمع آنان را برهم زنند .
دانشجویان درحال خواندن سرود یار دبستانی بدون اینکه به این حمله وقعی بنهند به اعتراضات خودشان ادامه دادند .

صبح امروز دانشجویان دانشگاه پلی تکنیک در محوطه این دانشگاه؛ نسبت به دستگیری دانشجویان و احکام سنگین صادره برای آنان توسط قضاییه رژیم دست به تجمع و اعتراض زدند و شعار زندانی سیاسی آزاد باید گردد سر دادند.
وحوش بسیجی با در دست گرفتن پلاکاردها و پرچم هایی در حمایت از سرکوب دانشجویان معترض؛ به تجمع دانشجویان آنان حمله ور شدند.

شایان ذکراست که درپی قیام واعتراضات سراسری دیماه تعداد زیادی ازدانشجویان بازداشت شده و توسط وزارت اطلاعات به نقاط نامعلومی منتقل شدند .
تعدادی از آنان با سپردن وثیقه های سنگین موقتا اززندان آزاد شدند اما پس از چندروز مجددا بازداشت شده اند .
ازجمله خانم لیلا حسین نژاد دانشجوی دانشگاه تهران و عضو شورای صنفی دانشگاه که به شش سال حبس تعزیری و دوسال ممنوع الخروجی ازدانشگاه محکوم شد

همچنان آقای سینا ربیعی دانشجوی علوم اجتماعی دانشگاه تهران به یکسال حبس تعزیری و دوسال ممنوع الخروجی ازدانشگاه محکوم شده است
خانم پریسا رفیعی از روزششم اسفند ماه دستگیر شده است و تاکنون در بلا تکلیفی وبی خبری بسر میبرد ؛ لازم به ذکر است که پریسا رفیعی دانشجوی دانشگاه هنرهای زیبای دانشگاه تهران می باشد .
از این جهت دانشجویان دانشگاه امیرکبیر یا پلی تکینیک سابق با تجمع خود خواهان لغو این احکام هستند ظ

بیشتر بدانیم:

وزارت اطلاعات مسئول بازداشت بیش از صد دانشجو، از جمله سه دانشجوی محکوم‌شده اخیر است. روحانی «بنا بر وعده‌های انتخاباتی‌اش قرار بود به دنبال دانشگاه امن باشد و نه امنیتی، اما احکام عجولانه حبس و ممنوعیت خروج برای دانشجویان به صرف فعالیت در یک نهاد دانشجویی قانونی نشان می‌دهد صرف نظر از وعده‌ها و شعارهای انتخاباتی، دولت در سرکوب دانشجویان منتقد نه تنها تفاوتی با سایر دولت‌های تاکنونی جمهوری اسلامی نشان نداده، بلکه از نظر تعدد و دامنه دانشجویان بازداشت‌شده، روند سریع دادگاه و احکام صادرشده، از سایر دولت‌ها پیشی گرفته است.

دانشجویان دانشگاه ؛امیر کبیردرحال خواندن سرود یاردبستانی وخواهان لغو احکام ظالمانه علیه دوستان خود
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید