دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی تهران بیانیه ای درخصوص تحریم امتحانات صادرکردند

0
581
دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی تهران
دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی تهران بیانیه ای درخصوص تحریم امتحانات صادرکردند

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۳/۲۹-دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی تهران بیانیه ای درخصوص تحریم امتحانات صادرکردند

بیانیه دانشجویان دانشکده ی علوم اجتماعی دانشگاه تهران در رابطه با تجمعات اخیر صورت گرفته در این دانشکده/
در صورت عدم حضور وزیر علوم تا ساعت ۱۳ روز چهارشنبه سی ام خرداد ماه، امتحانات را تحریم می کنیم

«در چند ماه اخیر خبرهایی از احکام برخی از دانشجویان همکلاسی‌مان منتشر شد که به شدت شوکه‌کننده بود. این احکام در ادامۀ روند بازداشت‌های گسترده و احکام سنگین علیه دانشجویان از زمستانِ گذشته است، روندی که همچنان ادامه دارد. پیش از این در چند ماه گذشته، در چارچوب‌های قانونی اقداماتی برای جلوگیری از این روند انجام گرفت از قبیل: از سوی تشکل‌های گوناگون نامه‌هایی به مسئولان مربوط فرستاده و بیانیه‌هایی صادر شد. اما هیچ یک از آن‌ها باعث نشد تا مسئولان مربوط اقداماتی در جلوگیری از این روند انجام دهند.

پیرو این اتفاقات در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، روز دوشنبه مورخ ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ دانشجویان این دانشکده به تجمع و لغو امتحانات در اعتراض به صدور احکام قضایی سنگین برای دانشجویان پرداختند. این حرکت خودجوش منجر به حضور تنی چند از اساتید این دانشکده از جمله دکتر ضیا هاشمی، دکتر اعتمادی‌فرد، دکتر جوادی یگانه، دکتر آزاد ارمکی، دکتر توکل، دکتر اباذری، دکتر محسنی تبریزی، دکتر عنبری، دکتر منتظرقائم، دکتر فیروزآبادی و… در جمع دانشجویان شد. گفتگوی اساتید و دانشجویان پیرامون لغو احکام قضایی سنگین برای دانشجویان منجر بدین شد که در اسرع وقت مسئولان و اساتید دانشکده نیز در کنار دانشجویان اقدامات و پیگیری لازم را انجام دهند به طوری که نتیجۀ آن منجر به لغو احکام صادره گردد. در همین جهت، اساتید و مسئولان دانشکده، دانشجویان را به عدم تحریم امتحانات به شرط پیگیری ثمربخش خود در خصوص لغو احکام، راضی نمودند. تصمیم دانشجویان نیز با توجه به حسن نیت اساتید، بر این شد که تا اطلاع ثانوی در امتحانات شرکت کنند و در عین حال اجازه یافتند که هر روز به صورت قانونی و امن در دانشکده دست به تجمع برای نیل به هدف مذکور بزنند.

اکنون مطالبۀ موقت دانشجویان، حضور آقای دکتر غلامی، وزیر علوم، در تجمع ساعت ۱۲ تا ۱۴ روز سه‌شنبه ۲۹ خرداد برای گفتگو و پاسخگویی در خصوص احکام صادره است.
در صورت عدم حضور ایشان در زمان مذکور، دانشجویان تنها تا ساعت ۱۳ روز چهارشنبه ۳۰ خرداد منتظر ایشان خواهند ماند.
پس از آن، دانشجویان دانشکده تحریم و تعلیق امتحانات خود را از چهارشنبه بعد از ظهر در جهت اعتراض به احکام سنگین صادره، از سر خواهند گرفت.

از تمامی دانشجویان انتظار همراهی می‌رود. بنابراین روز سه‌شنبه و چهارشنبه ساعت ۱۲ در دانشکده علوم اجتماعی تهران گردهم می‌آییم.»

دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی تهران
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید