دانشجویان توانبخشی دانشگاه اصفهان به علت اینکه آینده شغلی شان درخطر است تجمع کردند

0
638

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۰/۴-دانشجویان توانبخشی دانشگاه اصفهان به علت اینکه آینده شغلی شان درخطر است تجمع کردند
روز یک‌شنبه۳دی‌ماه۹۶ دانشجویان توانبخشی در اعتراض به آیین نامه تاسیس مراکز جامع توانبخشی توسط متخصصین دست به اعتراض زدند.
دانشجویان دستنوشته‌هایی را در دست داشتنند که روی آن‌ها نوشته بود:«آینده روشن حق دانشجویان است» و «چه کسی پاسخگوی هزینه‌های هنگفت تحمیل شده به بیمار است» و «خواسته ما اصلاح قانون تاسیس مراکز جامع توانبخشی»و ….
دانشجویان تجمع کننده با تاکید بر اینکه درصورتی که این آیین نامه اصلاح نشود ممکن است آینده شغلی دانش آموختگان رشته های توانبخشی را تهدید کند ، خواستار اصلاح آیین نامه تاسیس مراکز جامع توانبخشی شدند.
یکی ازدانشجویان حاضر در این تجمع گفت:براساس آیین نامه موجود، پزشکان متخصص مثل متخصصان ارتوپدی، مغز و اعصاب، کودکـان و روانپزشکی می توانند مسئول فنی این مراکز شوند و این درحالی است که آنها تحصیلاتی در رشته های توانبخشی ندارند.
وی افزود: مسئول فنی هم باید بطور تمام وقت درمرکز جامع توانبخشی حضورداشته باشد اما بسیاری ازمسئولان فنی متخصص به دلیل مشغله کاری، تمام وقت درمراکزتوانبخشی حضور ندارند.
این دانشجوی دانشگاه پزشکی با اشاره به اینکه به کارگیری کارشناسان رشته های دیگر همچون حرکات اصلاحی در این مراکز غیر قانونی است افزود: همه این موارد باعث شده تا دانشجویان رشته های توانبخشی نسبت به آینده شغلی خود، دغدغه داشته باشند.
یکی از اعضای هیات علمی دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هم با اشاره به اینکه آیین نامه تاسیس مراکز جامع توانبخشی ایرادی اساسی دارد افزود: پزشکان متخصص همچون مغز و اعصاب و ارتوپدی اجازه برعهده گرفتن مسئولیت فنی مراکز جامع توانبخشی را می دهد درحالیکه با تجمیع رشته های علوم توانبخشی در این مراکز، لازم است که دانش آموختگان این رشته ها بعنوان مسئول فنی فعالیت کنند.
وی افزود: استفاده از متخصصان رشته های غیرمرتبط بعنوان مسئول فنی این مراکز، نقض قانون است و این متخصصان هیچ واحد درسی یا دوره آموزشی درباره علوم توانبخشی نگذرانده اند.
وی آیین نامه مذکور را خود ارجاعی دانست و گفت: متخصصانی که به عنوان مسئول فنی در این مراکز فعالیت کنند ، ممکن است بیماران را به مراکز مورد نظرخود ارجاع دهند و این امر مشکلاتی را بوجود خواهد آورد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دراین خصوص با بیان اینکه مراکز جامع توانبخشی براساس قانون وآیین نامه های موجود تاسیس می شود افزود: اگرسلیقه های متفاوتی درباره این مراکز وآیین نامه آن وجود دارد اما این نظرها و پیشنهادهای اصلاحی بایدازطریق مجاری قانونی مثل نظام پزشکی، انجمن های صنفی و علمی، دانشگاه های علوم پزشکی و وزارت بهداشت، پیگیری شود.
کیانوش جهانپور درباره خواسته دانشجویان دانشکده توانبخشی گفت:این دانشجویان خواستار تغییر آیین نامه مراکزجامع توانبخشی هستند که باید مطالبات شان را از مجاری قانونی پیگیری کنند.

دانشجویان توانبخشی دانشگاه اصفهان

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید