خوردن حق دانشجویان با سهمیه بندی های ظالمانه به نام ایثارگران و جانبازان جنگ ضد میهنی

0
689
خوردن حق دانشجویان
خوردن حق دانشجویان با سهمیه بندی های ظالمانه به نام ایثارگران و جانبازان جنگ ضد میهنی

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۳/۲۰-خوردن حق دانشجویان با سهمیه بندی های ظالمانه ای به نام ایثارگران و جانبازان جنگ ضد میهنی

درروز ۱۹خرداد ۹۷ دانشجویان وشرکت کنندگان در آزمون دستیاری پزشکی در اعتراض به اعمال سهمیه ۵ درصدی ایثارگران در آزمون دستیاری وزارت بهداشت در مقابل ساختمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تجمع کردند.
دراین تجمع که درمقابل وزارت علوم برگزار شد هیچ کس پاسخگوی مطالبات دانشجویان نشد و وزیرعلوم نیز اعتنایی به این اعتراضات نکرد .
مسئولین بازرسی در وزارت علوم هم به تجمع کنندگان گفتند : « آنقدراینجا بایستید که خسته شوید»
یکی از این دانشجویان ومعترضین گفت:
اعمال سهمیه جدیدی که تحت عنوان ۵ درصدی ایثارگران در حال اجراست اما عملا موجب کاهش ۲۰ تا ۲۵ درصدی پذیرش متقاضیان سهمیه آزاد میشود، اقدامات زیادی از جمله ملاقات های متعدد با مسوولین و نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشته اند که متاسفانه با توجه به نیاز دو سوم آرای مجلس برای بازنگری در قانون، راهگشا نبوده است.
این دانشجو ادامه می دهد:
تصویب این قانون بی اعتمادی جامعه پزشکی را نسبت به قانون گذاران موجب شده، چرا که میان سایر آزمون ها از قبیل پذیرش کاردانی و آزمون پذیرش دستیار تخصصی و فوق تخصصی تفاوتی نشده‌اند، مضافا بین فرزند شاهد و فرزند رزمنده با سابقه ۶ ماه جبهه هم برای بهره گیری از این سهمیه تمایزی وجود ندارد. حدنصاب ۷۰ درصد نمره آخرین فرد قبولی به هیچ وجه شایستگی لازم برای یک پزشک جهت تحصیل در دوره تخصصی را نشان نمی‌دهد و این مورد باعث یأس و سرخوردگی جامعه پزشکی می‌شود.
پاسخ مرکز سنجش به این اعتراض :
مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام کرده است: «با توجه به سئوالات پیش آمده برای داوطلبان آزمونهای وزارت بهداشت، در خصوص سهمیه ۵ درصدی ایثارگران یادآور می شود براساس ماده ۹۰ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران (مصوب ۱۴ اسفند ۹۵ مجلس شورای اسلامی) سهمیه ورود با ۵ درصد سهمیه اختصاصی برای جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسران و فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسران و فرزندان رزمندگان با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه، جهت اجرا در کلیه آزمونهای ورودی ابلاغ شده است.
بنابراین وزارت بهداشت ملزم به تبعیت از این قانون است.

بیشتربدانیم:
پس از گذشت ۳۰ سال از جنگ ضد میهنی ایران وعراق که درنتیجه سیاستهای توسعه طلبانه و گسترش تروریسم و دست اندازی به کشورهای همسایه بود هنوز باید جوانان و دانشجویان ایرانی حق شان ضایع شده و افرادی که نه علمی دارند و نه شایستگی اش را وارد دانشگاه ها شوند .
اما واقعیت امر چیست ؟
علت راه اندازی بسیج دانشجویی دردانشگاه ها و پرکردن دانشگاه ها از پاسداران و بسیجیان تنها هدفش قبضه کردن دانشگاه توسط چماقداران و قمه کشان بود همانها که به نام دانشجو در۱۸ تیرسال ۷۸ دانشگاه را به خاک وخون کشیدند !
همانها که درسال ۸۸ با حمله به کوی دانشگاه دهها دانشجو را به قتل رسانده زخمی کرده و به سیاه چالها انداختند .
همانها که سعید زینالی ها را کشته اند و مفقود کردند .
اما دانشجویان ایرانی زیر با این ستم نرفته و نمی روند چنانکه درقیام سراسری دیماه ۹۶ فریاد زدند که ما هیچ جناحی را نمی خواهیم
زیرا که دیگه تمومه ماجرا
دانشگاه ایران جای واپسگرایان و مرتجعین نیست و باید به دست صاحبان اصلی آن یعنی دانشجویان فرهیختگان واقعی باشد.

خوردن حق دانشجویان
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید