حمله به کوی دانشگاه تهران در ۲۵خرداد ۸۸توسط بسیج ونیروهای لباس شخصی

0
1472
حمله به کوی دانشگاه تهران
حمله به کوی دانشگاه تهران در ۲۵خرداد ۸۸توسط بسیج ونیروهای لباس شخصی

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۳/۲۵- حمله به کوی دانشگاه تهران در ۲۵خرداد ۸۸توسط بسیج ونیروهای لباس شخصی

درروز ۲۵خرداد سال ۸۸ نیروهای لباس شخصی وپلیس تعداد زیاری از دانشجویان را زخمی و مجروح کرده و تعداد ۵ تن از دانشجویان به قتل رسیدند
بیش از وپانزده نفر ازدانشجو یان تنها به علت اصابت گلوله بشدت مجروح شدند .

حمله به کوی دانشگاه تهران در ۲۵ خرداد ۱۳۸۸ مجموعه رویدادهایی بود که در این تاریخ در جریان حملهٔ نیروهای لباس‌شخصی و پلیس به کوی دانشگاه تهران رخ داد و طی آن شمار زیادی از دانشجویان مجروح شده و ۵ نفر به قتل رسیدند و بسیاری نیز بازداشت و مورد شکنجه و آزار و اذیت قرار گرفتند.

شرح حمله به کوی دانشگاه
حمله شباهت فراوانی به یورش به کوی دانشگاه در سال ۱۳۷۸ داشت با این تفاوت که نیروهای ضد شورش و لباس شخصی‌ها از سلاح‌های جدید برای حمله به دانشجویان استفاده کردند.
سلاح جدید حاوی گلوله‌هایی بود که سوختگی‌هایی بر بدن دانشجویان ایجاد می‌کند.
در گیریها از ساعت ۹:۳۰ شب آغاز گردید و تا نیمه شب ادامه یافت.
با قطع شدن ارتباطات تلفنی در ساعت ۲:۳۰ دقیقه نیروهای لباس شخصی با حمایت پلیس وارد کوی دانشگاه شده و به ضرب و شتم و سرکوب دانشجویان در خوابگاه پرداختند.

در جریان اعتراضات گستردهٔ مردمی به اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری دهم که کاندیداهای رقیب احمدی‌نژاد معتقد به وجود تقلب یا تخلف در آن بودند و برخی آن را یک کودتای سیاسی نامیدند، اعتراضات گسترده‌ای در تهران و شهرهای دیگر ایران از سوی معترضان به نتایج انتخابات روی داد که با برخورد شدید نیروهای پلیس ضد شورش و شبه‌نظامیان حامی دولت روبرو شد.
در یکی از این حوادث نیروهای پلیس و لباس‌شخصی به کوی دانشگاه تهران وارد شده و به ضرب‌وشتم و مجروح‌کردن دانشجویان و خسارت به اموال پرداختند.
دراین جریان انصار حزب الله به کمک بسیج دانشجویی که متشکل از پاسداران دانشجو نما بودند به کوی دانشگاه حمله کردند
بیش از پانزده نفر از دانشجویان تنها به علت اصابت گلوله به شدت مجروح شدند.
به گزارش دانشجویانی که شاهدان عینی بودند : ۵ دانشجو شامل دو دختر و سه پسر بر اثر این حملات کشته شدند و بسیاری بازداشت شده و مورد آزار و اذیت و شکنجه قرار گرفتند.

مسعود دهنمکی از بسیجیان وفالانژهایی که به کوی دانشگاه حمله کرده است که در عکس دیده می شود.
اسامی هفت نفر به نام‌های مصطفی غنیان، مبینا احترامی، ایمان نمازی، فاطمه براتی، محسن ایمانی، کامبیز شعاعی و کسری شرفی ذکر شد که گفته شد در این حمله کشته شده و بیشتر آن‌ها بی‌اطلاع خانواده‌ها مخفیانه به خاک سپرده شده‌اند.
بیشتر بدانیم:
حمله به کوی دانشگاه درسال ۸۸ آتشی زیر خاکستر بود که ازقیام ۷۸ باقی مانده بود و با این حرکت دانشجویان ایرانی نشان دادند که هرگز زیر بار ارگانهای سرکوبی که بعد ازسال ۶۰ و ۶۱ و۶۷ به دانشگاهها واردشدند که مانع حرکتها واعتراضات دانشجویی شوند ؛ نرفته اند .
دانشجوی ایرانی بیدار است چنانکه در قیام دیماه ۹۶ هم شعاری کوبنده داد و تمامیت این نظام جهل و جنایت را نشانه رفت.
واینکه نیز نهضت ادامه دارد.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید