حمایت ۳۶ تن از فعالین مدنی و زندانیان سیاسی سابق از زندانی سیاسی ارژنگ داودی

0
570
ارژنگ داودی
حمایت ۳۶ تن از فعالین مدنی و زندانیان سیاسی سابق از زندانی سیاسی ارژنگ داودی

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۱/۲۳-حمایت ۳۶ تن از فعالین مدنی و زندانیان سیاسی سابق از زندانی سیاسی ارژنگ داودی

صدای ارژنگ نباید خاموش شود

۳۶تن از فعالین مدنی و زندانیان سیاسی سابق طی بیانیه ای با یاد آوری اعتصاب غذای زندانی سیاسی ارژنگ داودی در شرایط سخت و طاقت فرسای زندان زاهدان، حمایت شا ن را از خواسته های این زندانی سیاسی اعلام کردند. این فعالین تاکید کردند که صدای ارژنگ نباید خاموش شود . متن این بیانیه به این شرح است:

پیام دردمندانه ی ارژنگ داوودی از زندان مخوف زاهدان را شنیدیم. پژواک صدایش هنوز در گوشمان می پیچد که میگوید‌؛ برای کمی هوا وکمی آفتاب مجبور به اعتصاب غذاشدم.

دستان ظالمی که یک انسان شریف و آزاده و یک معلم و استاد را دستگیر میکنند و بی رحمانه او را تنها و تنها به خاطر سرخم نکردن در مقابل بیدادگری شان به اعدام وبعد به زندانی طولانی مدت محکوم میکنند؛ وبه همین بسنده نمی کنند وناجوانمردانه این مرد شریف پابه سن گذاشته را به نقطه یی دوردست یعنی زابل و زاهدان تبعید می کنند واز این همه کینه ورزی سیراب نمی شوند و او را به خاطر بیان باورهایش و بیان مظالمی که مشاهده میکند از بند عمومی به انفرادی و قرنطینه منتقل میکنند و در آنجا حرمله وار آب و آفتاب را بر او حرام می کنند، حقا که شایسته ی نفرین اند.

ما به عنوان بخشی از فعالین مدنی که باید چشم و گوش هشیار جامعه باشیم، این ستم نابخشودنی بر ارژنگ داوودی را برنمی تابیم و توجه افکار عمومی را به بیداد گری هایی که در زندان های ایران جریان دارد جلب می کنیم. ما هرگز بر خودمان نمی بخشاییم که در طرف اشتباه تاریخ بایستیم و نسبت به ظلم آشکار و حق کشی مسلمی که نسبت به آقای ارژنگ داوودی و دیگر زندانیان سیاسی صورت می گیرد، ساکت نمی مانیم.

ما توجه دنیا و مجامع حقوق بشر و کمیسر عالی را به وضعیت زندانی سیاسی ارژنگ داوودی و دیگر زندانیان سیاسی و همه ی فجایعی که در زندانهای ایران در حال وقوع است، جلب می کنیم. ما صدایمان رابا صدای ارژنگ گره می زنیم که باید بازرسانی از جانب ملل متحد و حقوق بشر برای بازدید از زندانهای ایران اعزام شوند تا شاهد تکرار چنین فجایعی نباشیم.

اسامی امضا کنندگان به قرار زیر است:

دکتر محمد ملکی، شهین مهین فر، راحله راحمی پور، زرتشت احمدی راغب، شهناز اکملی، محمد کریم‌بیگی، فرنگیس مظلوم، بهنام ابراهیم زاده، حوریه فرج زاده طارانی، فرهاد سلمانپور ظهیر، طاهره خاتمی بیدگلی، شعله پاکروان، سودابه نامدار زنگنه، امجد حسین پناهی، خانواده ی رامین و افشین حسین پناهی، اقبال مرادی، شکوفه آذر ماسوله، ملیحه (صغری) کریم الدینی، رضا حضرتی، رضوان بیگی، بهزاد همایونی، مصطفی دهباشی زاده، آرشام رضایی، حمیدرضا کرمی، لیلا رضایی نژاد، سهیلا دالوند، داود آرام، شراره آرام، مهسا فعال زاده، بابک عیدی پور، زهرا لطفی، افسون دهقانی راد، منصور اصانلو، حامد صدرا، احسان مفتاحی، نگار قنبری

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید