حرکت اعتراضی دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران

0
689
حرکت اعتراضی دانشجویان
حرکت اعتراضی دانشجویان

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۲/۲۱-حرکت اعتراضی دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران

حرکت اعتراضی دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران
روز دوشنبه ۲۱ اسفند, دانشجویان دانشکده‌ی علوم اجتماعی دانشگاه تهران، در اعتراض به ادامه‌ی فضای امنیتی در دانشگاهها و همچنین در سطح شهرها، بازداشت دانشجویان و احکام سنگین صادر‌شده برای دانشجویان اقدام به یک حرکت نمادین کردند.

شایان ذکر است که :
تعدادی ازدانشجویان دانشگاه تهران در طی قیام سراسری دیماه بازداشت شدند و سپس احکام سنگینی برای آنان صادر شده است
منجمله لیلا حسین نژاد ؛ سیناربیعی که هرکدام به شش و یکسال حبس و همچنین دوسال ممنوع الخروجی از کشور محکوم شده اند .
همچنان پریسا رفیعی یکی دیگر از دانشجویان دانشگاه تهران ؛ که ازتاریخ ۶ اسفندماه دستگیر شده و تاکنون در بلاتکلیفی بسر می برد .
مرضیه امیری دانشجوی دانشگاه علوم اجتماعی و خبرنگار نیز از بازداشت شدگان ۸مارس روز جهانی زن است که اکنون درزندان قرچک ورامین بسر می برد.
لازم به ذکر است که دانشجویان دانشگاه امیرکبیر نیز روز ۲۰ اسفندماه ۹۶ در اعتراض به این دستگیری ها تجمع و اعتراض کردند که به خشونت گرایید و بسیجیان به آنان حمله ورشده و دانشجویان را مورد ضرب وشتم قراردادند .
اما نکته بسیار قابل تامل فضای امنیتی حاکم بر دانشگاه های ایران است که همواره دانشجویان از این بابت اعتراضات خود را ابراز داشته اند .
وجود حراست ؛ کمیته های انظباطی ؛ وزارت اطلاعات ونیروهای لباس شخصی در دانشگاه تنها بخاطر محدود کردن دانشجویان از ایجاد تجمعات واعتراضات است .
همچنان تفتیش عقاید و چک موبایل های آنان توسط حراست از مواردی است که دانشجویان اعتراض داشته و خواهان پاسخگویی مسئولین جمهوری اسلامی به این اقدامات سرکوبگرانه است .

حرکت اعتراضی دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران

واقعیت این است که دانشگاه  های ایران درچمبره ارگانهای امنیتی است این ارگانهای امنیتی  کلیه امور دانشجویان را زیر نظردارند و اساسا هدف از تشکیل کمیته های انظباطی و حراست کنترل دانشجویان است که نتوانند حرکتهای سیاسی داشته باشند.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید