حرفهای ضد ونقیض مسئولان حکومت ایران درمورد قتل استاد دانشگاه کاووس سید امامی

0
607
حرفهای ضد ونقیض مسئولان حکومت ایران
حرفهای ضد ونقیض مسئولان حکومت ایران درمورد قتل استاد دانشگاه کاووس سید امامی

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۱/۲۳-حرفهای ضد ونقیض مسئولان حکومت  ایران درمورد قتل استاد دانشگاه کاووس سید امامی

محمدرضا تابش رییس فراکسیون محیط زیست مجلس اعلام کرد:
«در ادامه پیگیری‌های فراکسیون محیط زیست امروز هم با خانواده‌های فعالان بازداشت شده محیط زیست و برخی کارکنان موسسه حیات وحش میراث پارسیان بنا به درخواست آنها دیدار کردیم و نظرات کارشناسان اطلاعات سپاه را در این باره استماع کردیم.

وی افزود: اظهارات خانواده‌های زندانیان و کارکنان این موسسه مبنی بر چارچوب‌دار بودن فعالیت‌ها و هماهنگی با دستگاه‌ها و نهادهای ذیربط در همه مراحل انجام کار حتی ارتباطات بین‌المللی بود و این‌که تلاش‌های آنها معطوف به حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از تخریب بیشتر آنها و صیانت از گونه‌های جانوری و گیاهی نادر بوده است.
تابش یادآور شد: کارشناسان اطلاعات سپاه نیز با ارائه توضیحاتی ادعای نفوذ سرویس‌های خارجی در برخی عرصه‌های فعالیت این موسسه را مطرح کردند و به اظهارات برخی متهمین علیه متوفی استناد می‌کردند.
وی همچنین خاطرنشان کرد: موضوع اعلام خودکشی آقای دکتر سید امامی نیز در دست بررسی است و این سوال مطرح است چرا مسئولان ذیربط در زندان علیرغم آن‌که آن‌جا به دوربین مدار بسته مجهز بوده متوجه این حادثه نشده‌اند.
نایب رییس مجلس نیز با اشاره به جلسه امروز برخی نمایندگان با کارشناسان اطلاعات سپاه درباره فوت کاووس سید امامی در زندان، توضیحات ارائه شده را کافی ندانست و گفت که مجلس منتظر تکمیل اطلاعات خود در این زمینه است.
گفته های علی مطهری نایب رییس مجلس :
امروز (دوشنبه) جلسه‌ای به درخواست اطلاعات سپاه با حضور تعدادی از نمایندگان از گرایش‌های مختلف سیاسی مجلس برگزار شد و توضیحاتی درباره فوت سید امامی به نمایندگان ارائه شد.
وی افزود: ‌در این جلسه همچنین فیلمی از داخل سلول آقای سید امامی نشان دادند. در این فیلم لحظه خودکشی مشهود نیست اما حدود هفت هشت دقیقه ایشان (سید امامی) مشغول اقداماتی است که نشان می‌دهد احتمالا قصد خودکشی دارد. در اینجا کوتاهی اپراتور روشن است که متوجه این اتفاق نشده در حالیکه باید زودتر متوجه می‌شده و از این اتفاق جلوگیری می‌کرده است. به نظر می‌رسد در این زمینه کوتاهی شده و خودشان هم قبول دارند.
علی مطهری ادامه داد :توضیحات درمورد فوت ؛آقای سید امامی به نظرم کافی نیست وباید قضیه روشن شود درمورد اتهام جاسوسی هم اضافه کرد : مبارزه با جاسوسی کار تخصصی وزارت اطلاعات است و بهتر است این دو نهاد در کار یکدیگر دخالت نکنند.

گفته های علاءالدین بروجردی درمورد مرگ کاووس سید امامی

کاووس سیدامامی متاسفانه به هر دلیل شرایط زندان را نتوانسته تحمل کند، هرچند وی در سلول عادی نگهداری نشده است، در واقع کاووس سیدامامی با توجه به اینکه استاد دانشگاه بوده، در سلول مناسب نگهداری شده است.
وی افزود: در فیلم مذکور هم نشان می‌دهد که کاووس سیدامامی پیراهن خود را در آورده و برای خودکشی آماده می‌شود. خانواده وی نیز این اتفاق را پذیرفتند لذا درخواست کالبدشکافی هم نکرده‌اند.

ملاحظه میکنید که در این نکاتی که مجلس ایران ونمایندگان آن اظهار میکنند هیچ دلیل قانع کننده ای برای کشته شدن آقای کاووس سید امامی وجود ندارد و استدلال درستی از این واقعه به مردم داده نشده است.

اینها بخشهایی از جنایات این حکومت جانی است که در زندانها به سر مردم ایران می آورد.

شایان ذکر است که درقیامهای سراسری نیز بیش ا ز۱۲نفر درزندانهای ایران کشته شدند که حکومت جمهوری اسلامی اعلام کرد خود کشی کرده اند

حرفهای ضد ونقیض مسئولان حکومت ایران درمورد قتل استاد دانشگاه کاووس سید امامی

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید