حتی دانشجویان تک رقمی و دورقمی امیدی به قبولی دردانشگاه های تهران ندارن

0
523
حتی دانشجویان تک رقمی و دورقمی
حتی دانشجویان تک رقمی و دورقمی امیدی به قبولی دردانشگاه های تهران ندارن

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۵/۲۹-حتی دانشجویان تک رقمی و دورقمی امیدی به قبولی دردانشگاه های تهران ندارن

پس از اعلام نتایج کنکور سراسری موجی از اعتراضات و تجمعات دانشجویان و خانواده هایشان مقابل مراکز آموزشی و وزارت علوم و وزارت بهداشت را در برگرفت
دانشجویان نسبت به کاهش ظرفیت برخی رشته ها معترض هستند.
درروز ۲۸ مرداد ۹۷ تعدادی از دانشجویان رشته های دانشگاه های علوم پزشکی مقابل وزارت بهداشت درتهران تجمع اعتراضی کردند.
محمد حضرتی دانشجوی رشته ایمنی شناسی ا زدانشگاه تبریز می گوید:

«قرار بود نتیجه کنکور ارشد پزشکی ۳۱ تیرماه اعلام شود، اما کارنامه‌ها با تأخیر ۲۲ روزه به دست دانشجویان رسید.
مهم‌تر از بحث اعلام نتایج، مسئله کاهش ظرفیت‌ها است.
امسال ظرفیت تمامی رشته‌های شاخه پزشکی ۵۰ درصد کاهش داشته است و این سبب شده دانشجویان با مشکل روبرو شوند.
در حال حاضر با سهمیه‌بندی‌های اعلام شده با رتبه سه منطقه‌ای و ۴۰ کشوری، نمی‌توانم در دانشگاه تهران قبول شوم و این ظلم آشکار به دانشجویان این رشته‌ها است.
بحث تخصیص خوابگاه نیز دانشجویان غیربومی را نگران کرده است، زیرا در دفترچه راهنمای ارشد بر عدم تخصیص خوابگاه به دانشجویان غیربومی تأکید شده است و به‌این‌ترتیب وزارت بهداشت دست دانشجویان شهرستانی را از دانشگاه‌های تهران دور کرده است».
مریم چشمه کبودی گفت:
«کاهش ناگهانی ظرفیت دانشگاه‌های وزارت بهداشت به همه متقاضیان رشته‌های ارشد شوک ناگهانی وارد کرده و این مسئله سبب شده که حتی رتبه‌های تک‌رقمی و دورقمی هم‌دستشان به دانشگاه‌های خوب نرسد.
وی با اشاره به اینکه این کار وزارت بهداشت منصفانه نیست تصریح کرد: آینده تحقیق و توسعه علوم پزشکی، رشته‌های علوم پایه است و نباید تنها تمرکز وزارت بهداشت بر روی رشته‌های پزشکی و پرستاری بوده و نسبت به سایر رشته‌ها بی‌تفاوت باشد».

حتی دانشجویان تک رقمی و دورقمی

بیشتربدانیم:
سهمیه بندی در دانشگاه های ایران درطول چهل سال گذشته یکی از ظلمهایی است که به جوانان و دانشجویان ایرانی رفته است.
سالانه بیش از ۴۵ درصد وردی های دانشگاه متعلق به سپاه؛ بسیج؛ ایثارگران؛ هیئت علمی دانشگاه و خانواده های ارگانهای وابسته به نظام می باشد.
در اینجا به بخشهایی از گفته های رحیمی جهان آبادی نماینده مجلس نظام می پردازیم که به روشنی و عریان میزان استثمار و ظلمی را که بر دانشجویان و جوانان ایرانی رفته را اذعان می کند:
بحث انتخاب افراد بعنوان بعنوان پزشک و مهندس و متخصص در دانشگاهها بر اساس رتبه ها و بر اساس امتیازات منفی در این کشور است آخه ما الان در دانشگاهها کم مشکل داریم ؟
در سیستم آموزشی که مشکل داریم؟
… که بعد بیائیم نظامی را تعریف کنیم که بر اساس آن با نمره منفی زده شده در کنکور کسی بخواهد پزشکی بخواند این خدمت به خانواده ایثارگر است؟ …
… من خواهش میکنم کارنامه های قبولی را در بعضی از رشته های حساس در حوزه پزشکی در حوزه مهندسی در حوزه های مختلف ببینید آخه این خدمت به این کشوره که شما کسی را که درصد نمره اش را می بینید حتی در پائین ترین رشته کنکور قبول نمیشه بخواهد بالاترین رشته آنجا وارد بشه؟(۱۴-۵-۹۷ جلسه علنی مجلس رژیم)

حتی دانشجویان تک رقمی و دورقمی
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید