جوانان – پرستوهای خونین بال مجاهد شهید عزت مصباح شماره۱۵

0
777
پرستوهای خونین بال شماره۱۵

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۸/۱۴-مجاهد شهید عزت مصباحجرقه خیره کننده در تاریکی
مجاهد شهید عزت مصباح فرزند ۱۵ساله مجاهد شهید حاج محمد مصباح بود. وی در تهران متولد شد و از همان ابتدا از نعمت رشد و تربیت در خانواده مصباح برخوردار بود. عزت بسیار با استعداد و پرشور بود و در مدرسه با مزدوران امور تربیتی بحث می کرد و درکلاس برای سایر دانش آموزان از اقدامات سرکوبگرانه رژیم علیه مردم و مجاهدین می گفت.
به همین دلیل از مدرسه اخراج شد. ولی او فعالیتش را با ثبت نام در مدرسه ای دیگر ادامه داد و ساعات تعطیل مدرسه را هم بدون اینکه احساس خستگی کند به فروش نشریه می گذراند. وی بیشتر روزها بر اثر ضرب و شتم اوباشان رژیم با بدنی مجروح به خانه برمی گشت؛ ولی هرگز برای یک لحظه هم حاضر نشد دست از فعالیتهایش بردارد.
یکبار که عزت مشغول فروش نشریه مجاهد بود توسط کمیته چی ها دستگیر می شود. وی در بین راه آنقدر با صدای بلند سرود می خواند که مزدوران با ضرب و شتم زیاد او را از ماشین به بیرون پرتاب کرده و می روند.
عزت قهرمان که پس از حمله مزدوران چاقوکش ارتجاع می گفت: ”من به روشنی روزی را می بینم که اینان به حق بودن ما و به باطل بودن خودشان پی برده و حسرت خواهند خورد و بالاخره روز انتقام فرا خواهد رسید. ”
وقتی شرایط تغییر کرد و روز ۳۰ خرداد فرارسید عزت سر از پا نمی شناخت با اینکه سرش به دلیل حمله مزدوران شکسته و بخیه خورده بود، با اشتیاق زیاد درتظاهرات شرکت کرد. وی در همان روز دستگیر شد و دو ماه بعد در کنار عده ای دیگر از همرزمانش در حالیکه با شجاعتی بی نظیر بر حفظ ارزشهای انقلابیش و دفاع از سازمان مجاهدین پای می فشرد، در مرداد ماه سال ۶۰به جوخه تیرباران سپرده شد.
بارزترین ویژگی عزت شور فوق العاده و روحیه بسیار بالا و تهاجمی اش بود. عزت موقع اعدام فقط ۱۵ سال داشت.
خانواده مصباح ۷ شهید گرانقدر تقدیم ملت ایران برای آزادی داده است. اسامی این شهیدان عبارت است از:
حاج سید محمد مصباح ( پدر خانواده) + رقیه مسیح ( مادر) + فاطمه مصباح ( خواهر)+ سید علی اکبر مصباح( برادر) + سید علی اصغر مصباح( برادر) + سید محمود مصباح ( برادر) + خدیجه ( نسرین) مسیح (همسر برادر)

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید