جوانان -مجاهد شهید یوسف آتش جامه پرستوهای خونین بال۱۷

0
950
مجاهد شهید یوسف آتش جامه پرستوهای خونین بال۱۷

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۹/۲آتش خاموشی ناپذیر مقاومت
با شروع جنگ ضد میهنی در سال ۱۳۵۹، خانواده آتش جامه به شیراز مهاجرت می کنند. پس از برخوردهای دستغیب جنایتکار با آوارگان جنگ که توام با آزار و اذیت های اجتماعی و فحش و ناسزا و تحقیر بود و نیز فشارهای انجمن ضد اسلامی مدرسه، یوسف دیگر به دبیرستان نرفت و بطور حرفه ای در خدمت انقلاب در آمد. او جزو تیمهای فروش علنی نشریه مجاهد در محلات مختلف شهر شد. علیرغم اینکه روزی نبود که یوسف و دوستانش مورد یورش فالانژها و چماق‌بدستان واقع نشوند و زخمی نشوند، اما با انگیزه و انرژی بیشتری کارها و مسئولیتهایش را دنبال می کرد.
در ادامه همین فعالیتها؛ یوسف به همراه مجاهد شهید «محمد زکالوند»، ۱۷ ساله در روز ۲ مرداد سال ۱۳۶۰، مورد تعقیب مزدوران قرار گرفتند؛ آنان بدلیل اینکه روزه بودند؛ نتوانستند مسافت زیادی را دویده و از دست عوامل و چماقداران رژیم فرار کنند و در خیابان دستگیر شدند.
یوسف و محمد بلافاصله زیر وحشیانه ترین شکنجه ها برده می شوند. و بلافاصله پس از یک هفته شکنجه و داغ و درفش تیرباران می شوند. این دو نوجوان در حالی اعدام شدند که سن آنها زیر ۱۸ سال بود. اعدام آنها موجی از اندوه و در عین حال خشم و کینه انقلابی نسبت به رژیم ضد بشری خمینی در شهر ایجاد کرد. در مراسم شب سوم و هفتم این دو شهید، جمعیت زیادی از مردم شیراز شرکت کردند و از حماسه و شهادت آنها تجلیل بعمل آوردند.
پیکر پاک یوسف را بشرطی تحویل خانواده دادند که بدون سروصدا او را در منزلشان دفن کنند.آثار شکنجه در تمام اعضای بدن یوسف قابل رویت بوده است.
سال بعد برادر بزرگترش بنام محمد آتش جامه در تابستان ۱۳۶۱ در اهواز دستگیر شد و او را هم پس از مدتی زیر شکنجه به شهادت رساندند. مادر قهرمانشان را نیز که بشدت در مقابل پاسداران و حکام ضدشرعی ایستادگی کرد دستگیر و زندانی کردند و حبس طولانی مدت برایش بریدند.
یاد یوسف و برادرش محمد و همرزم وی محمد زکالوند گرامی باد
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید